12 Sokağa 21 Ton Sıcak Asfalt Serildi

tarafından
44
12 Sokağa 21 Ton Sıcak Asfalt Serildi

Aksaray Belediyesi’nin Paşacık Mahallesinde yaptığı alt yapı çalışmaları ve sıcak asfalt serim çalışmalarının tamamlanması ile mahalle baştan aşağı yenilendi.  Paşacık Mahallesinde yapılan çalışmalar ile mahallenin çehresi değişti.

Paşacık Mahallesi’nin alt yapı alanında yağmur suyu şebeke hatları, içme suyu şebeke hatları yenilendi. Asbest boruların değişimleri gerçekleştirildi. Üst yapı alanında ise yollara sıcak asfalt serildi. Kaldırımlardaki karo ve bordür taşları değiştirilerek, tatlı su çeşmeleri yenilendi.

Şehir genelinde vatandaşlara kesintisiz ve kaliteli Belediyecilik hizmetleri sunmak ve yağışların olumsuz etkisini ortadan kaldırma adına kalıcı çözümler üreten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Paşacık Mahallesinde 2 Bin 636 metrelik yağmur suyu şebeke çalışması gerçekleştirdi.  Alt yapı alanında mahallenin baştan aşağı yenilendiği çalışmada Q200’lük Korige borular kullanılarak 316 metre uzunluğunda da kanalizasyon deplase çalışması yapıldı. Yağmur suyu şebeke ve kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından 163 adet ızgaranın montajı gerçekleştirildi.

Vatandaşlara kaliteli ve sağlıklı içme suyu hizmeti verilebilmesi adına ise Bin 410 metre uzunluğunda yeni içme suyu şebeke hattının yanı sıra 2 Bin 244 Metre uzunluğundaki ömrünü tamamlamış asbest borunu yeni nesil borularla değiştirildi.

Vatandaşların içme suyu ihtiyacını karşıladıkları 9 farklı noktadaki tatlı su çeşmesi de modernize edildi.

 

12 SOKAĞA 21 TON SICAK ASFALT SERİLDİ

Alt yapı çalışmalarını ve sıcak asfalt serim çalışmalarını eş zamanlı olarak yürüten Aksaray Belediyesi Paşacık Mahallesinde alt yapısı tamamlanan noktalara sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Sıcak asfalt serim çalışmaları kapsamında 12 Mahalleye toplamda 21 Ton asfalt serilerek yollar ulaşıma açıldı. Alt yapısı ve yolları yenilenen mahalledeki kaldırımlarda deforme olmuş ve yıpranmış olan bordür taşları ve karo döşemeleri de yenilendi.

Çalışmalara şahitlik eden Paşacık Mahallesi sakinleri mahallelerindeki köklü değişimden ve yenileme çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e ve emeği geçen tüm personellere teşekkür ettiler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı