Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi 55. İl Bursa

tarafından
92
Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi 55. İl Bursa

Öğretmenlerin, değişen koşullar karşısında bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı ve bu sayede gelecek nesillere eğitim ile dokunarak ülkemizin yeteneklerinin gelişimine destek olmayı amaçlayan “Değerli Öğretmenim Programı”, Bursa’da 8 Mart’ta düzenlenen “Dijital Okuryazarlık” eğitimi ile yedinci yılında 55 ile ulaştı.

 

Değerli Öğretmenim Programı kapsamında eğitim ve seminer faaliyetlerini sürdüren Anadolu Vakfı, artan ve sürekli geliştirilen eğitim çeşitleri ve güçlü eğitmen kadrosu ile hem gençlerin hem de öğretmenlerin geleceğine katkı sağlıyor. Pandemi sürecinde eğitimlerini çevrim içi platformlara taşıyan Anadolu Vakfı, bu sayede eğitimleri kesintisiz olarak sürdürmeyi başardı. Bursa’da 8 Mart’ta düzenlenen “Dijital Okuryazarlık” eğitimi ile program, 55. iline ulaştı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan Anadolu Vakfı ‘Değerli Öğretmenim Programı’, gelecek nesillere eğitim ile dokunmayı ve ülkemizin yeteneklerinin gelişimine destek olmayı amaçlıyor. Eğitim programlarına Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yönetici, okul idare ekipleri de katılıyor. 2013 yılından bu yana 170 bine yakın öğretmene ulaşan program, toplumu geleceğe taşıyacak değerli öğretmenlerin; sürekli değişen dünya ve koşullar karşısında fark yaratabilen, araştıran, sorgulayan profesyoneller olarak bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı hedefliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı