Ayhan Taylan, “Sensiz Yaşamıyorum” dedi

tarafından
99
Ayhan Taylan, “Sensiz Yaşamıyorum” dedi

Müslüm Gürses'in yıllar önce seslendirdiği "İsyanlardayım" şarkısıyla müzik dünyasına başarılı bir giriş yapan, ardından ikinci teklisini Aysun Taşçeşme ile  "Hoşgeldin Seni Sevmek Ne Güzel" isimli şarkısına  klip  çekerek adından söz ettiren Ayhan Taylan, şimdi de bambaşka bir tarzla sevenlerinin karşısına çıktı. Sanatçı bu kez Karadeniz ezgilerinden oluşan  “Sensiz Yaşayamıyorum”u kendi firması A&T Müzik etiketiyle severleriyle buluşturdu.

BESTE FABRİKATÖRÜ

Aslen Trabzonlu olan Ayhan Taylan, ilkokuldan sonra eğitim için gittiği Almanya'da bir yandan okuluna devam ederken, bir yandan da musiki cemiyetinde şan ve solfej dersleri aldı. Müziğe olan tutkusu gün geçtikçe artan sanatçı, şarkı sözleri yazıp, beste yapmaya başladı. Bugüne kadar 74 esere imza atan Ayhan Taylan, aynı zamanda ud ve cümbüş enstrümanları  çalıyor. 

MÜZİK EKMEK VE SU GİBİ

Müziğin kendisi için ekmek ve su gibi bir ihtiyaç olduğunu dile getiren başarılı sanatçı, "Allah ilham verdiği sürece, şarkı sözü yazıp, beste yapmaya devam edeceğim. Müzikle yaşayıp müzikle kalmaya ve müziğin içinde var olmaya devam edeceğim" diye konuştu.

SEZEN AKSU ŞARKISI  OKUYACAĞIM

Taylan,  "Çalışmalarına  başladığım bir Sezen Aksu şarkısına  hazırlanıyorum. Kısa zamanda müzisyen arkadaşlarımla stüdyoya girip şarkıyı tamamlamayı planlıyorum . Müzik kariyerimde Orhan Gencebay şarkısı da okumayı çok istiyorum. Kendi  bestelerim, yeni eserler, hit olmuş şarkılar da projelerimin içerisinde… Ahmet Selçuk İlkan, Orhan Gencebay ve Selami Şahin her zaman idolüm olmuştur. Böyle başarılı ve yetenekli sanatçılar ile çalışmış olmaktan her zaman gurur duydum ve de duyacağım, kendimi bunun için çok şanslı hissediyorum. Pandemi falan dinlemeyip bu zorlu süreçte söz ve beste çalışmalarıma devam ettim. İnşallah ulus ve dünya olarak bu kötü günleri geride bırakacağımız sağlıklı günlerimiz olacak" dedi.

"Sensiz Yaşamıyorum" dijital platformlarda yerini aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı