Başkan Şentürk, Cumhurbaşkanı Vatandaşın Durumuyla Alay Ediyor

tarafından
86
Başkan Şentürk, Cumhurbaşkanı Vatandaşın Durumuyla Alay Ediyor

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk,”“Bir ülkenin Cumhurbaşkanının kürsüye çıkıp, “neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin” diyor. Bu nasıl bir uslüptur. Vatandaşının bu durumu ile alay etmekte ne oluyor?” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında kullandığı, “Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin” sözleri siyasette yeni bir tartışma başlattı.

BU NASIL BİR ÜSLUPTUR?

Muhalefet parti il başkanlarından da sözlere tepkiler geldi.İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, bir Cumhurbaşkanına yakışmayan sözler olduğunu belirterek,
“Bir ülkenin Cumhurbaşkanının kürsüye çıkıp, “neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin” diyor. Bu nasıl bir uslüptur. Vatandaşının bu durumu ile alay etmekte ne oluyor? Bir Cumhurbaşkanı halkının bu hale gelmesinden utanması gerekirken, bunlara sebep olduğundan dolayı yüzünün kızarması gerekirken, halen çıkın siz doyurun diyor. Sayın Cumhurbaşkanının bu sözleri milletin uyanmasına vesile oluyor. Siz hiç meraketmeyin seçimlerde bu halk gereken cevabı size verecektir. Sonrasında bizler zaten halkımızı sizin getirdiğiniz bu durumdan kurtaracağız. Şüpheniz olmasın” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı