Buse Naz Çakıroğlu’nun Maltepe’deki evinde madalya sevinci

tarafından
62
Buse Naz Çakıroğlu’nun Maltepe’deki evinde madalya sevinci

Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'ndan gümüş madalya kazanarak döndü. Çakıroğlu’nun evinde ise heyecan ve mutluluk vardı. Ailesi ve komşuları final müsabakasını Maltepe Belediyesi tarafından sokağa kurulan ekranda canlı izledi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda boksta kadınlar 51 kiloda finale yükselen ve rakibi Bulgar sporcu Stoyka Zhelyazkova Krasteva ile karşılaşan Buse Naz Çakıroğlu ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

BUSENAZ’IN EVİNDE HEYECAN VE MUTLULUK VARDI

Maltepe’de yaşayan Busenaz Çakıroğlu için sokağını bayraklarla donatan Maltepe Belediyesi, Cevizli Mahallesi’ndeki evinin önüne de ekran kurdu. Müsabaka heyecanını sokakta komşularıyla birlikte yaşayan Çakıroğlu’nun ailesi ise gözyaşlarına hakim olamadı. Müsabaka boyunca hop oturup, hop kalkan izleyiciler ellerinde Türk bayrakları ile Busenaz’a destek verdi. Türkiye’ye gümüş madalya kazandıran Çakıroğlu dakikalarca alkışlandı.

ANNESİ: ÇOK GURURLANIYORUM

Kızıyla gurur duyduğunu ifade eden anne Duygu Çakıroğlu ise Maltepe Belediyesi’ne teşekkür etti. Çakıroğlu, “Bu ekranı kuran, bizleri ve Busenaz’ın sevenlerini bir araya toplayan Maltepe Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Busenaz hep elinden gelenin en iyisini yaptı. Nasibimiz bugün böyleymiş demek ki. Kızıma güveniyorum. Daha çok başarılarına sevineceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı