CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Atilla Uras’ın kızının “Cihan Ekşioğlu otelimize devletin tankı ile girdi.

tarafından
97
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Atilla Uras’ın kızının “Cihan Ekşioğlu otelimize devletin tankı ile girdi.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Atilla Uras’ın kızının “Cihan Ekşioğlu otelimize devletin tankı ile girdi.” açıklamasının gerçekliğinin araştırılması ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı’na soru önergesi verdi.

Paramount otelin ilk sahibi Atilla Uran'ın kızı Victoria Yasemin Uras, Sedat Peker'in iddialarının ardından konuştu. Otellerinin nasıl elden ele geçtiğini anlattı ve dikkat çekici iddialarda bulunan Yasemin Uras, “Cihan Ekşioğlu, babamın vefat ettiği gün otelimize devletin tankıyla girdi” iddiasında bulundu.

“HANGİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR?”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da Uras’ın ifadelerinin üzerine harekete geçerek Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, yazılı olarak yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. CHP’li Yalım verdiği önergede şunları sordu:

“Paramount otelin ilk sahibinin kızı Yasemin Victoria Uras, babasının öldüğü gün Cihan Ekşioğlu’nun devletin tankı ile saldırmak suretiyle Paramount otele el koyduğu yönünde açıklamalarda bulunmuştur. Bu bağlamda;

1.Askeri binaların yapım, onarım ve tadilat işleri Cihan Ekşioğlu’nun firmasına ihale edilmiş midir?

2.Mülkiyeti bakanlığınıza ait olan ve sadece askeri amaçla kullanılması gereken bir tank Cihan Ekşioğlu’nun kullanımına verilmiş midir?

3.Ordu malı bir tankın kişisel amaçlarla kullanılmış olması karşısında hangi yasal yollara başvurulacaktır?

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı