CHP’li Ağaç’tan Koronavirüs Açıklaması:”AKP Kongrelerinin faturası çıkmaya başladı!”

tarafından
103
CHP’li Ağaç’tan Koronavirüs Açıklaması:”AKP Kongrelerinin faturası çıkmaya başladı!”

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, yeni yayınlanan Covid-19 risk haritası ile ilgili açıklama yaptı.
Koronavirüs risk haritası güncellendi. Türkiye kırmızıya büründü. Çok yüksek riskli illerden biri olan Gümüşhane’nin CHP’li İl Başkanı Bedri Ağaç da konuya ilişkin açıklama yaparak, AKP kongrelerini işaret etti. Ağaç şunları söyledi:

"GÜMÜŞHANE YİNE KIRMIZI"

"AKP Kongrelerinin faturası çıkmaya başladı. Herkes en kısa zamanda ilimizi "Kırmızı"dan kurtaralım da esnaf ve vatandaş biraz rahatlasın diye umutla beklerken; kısıtlamalar tekrar geri geldi. Kırmızı illere cumartesi günü de sokağa çıkma yasağı geldi. 58 ilimiz kıpkırmızı olmuş durumda ve Ramazan’da her renkte hafta sonu yasakları devam edecek. Toplu İftar yasak."

" MUTLU MUSUNUZ?"

"Peki; Türkiye'de 401'i sağlık çalışanı olmak üzere en az 32 bine yakın insanımızın covitten vefat ettiği, günlük vaka sayısının 39 binleri, vefat sayılarının günlük 150'leri geçtiği bir ortamda; köy muhtarları başta olmak üzere Gümüşhane'nin her yerinden 400-500 kişinin; İktidarı oluşturan partilerin oylarındaki erimeyi gizlemek için; sırf algı yönetimi ve şov için; Ankara'da Türkiye'nin her ilinden otobüslerle taşınan binlerce kişinin katıldığı ve üstelik kapalı salonda yapılan AKP kongresine gidişinde; sağlık/salgın açısından sakınca görmeyenler; nasıl, bu tablodan mutlu musunuz?"

"VİCDANEN RAHAT MISINIZ?"

"Motosiklete binen karı kocaya "Sosyal mesafe nerede" diyen, köylü pazarında elindeki bir kaç çeşit ürünü satmaya çalışan teyzeye "maskeyi düzgün takmadı diye ceza kesen, mağazada tek başına oturan esnafa veya meydanda tek başına duran esnafa "maske düzgün takmasan ceza keserim" diye efelenen, açık pazaryerini bile vatandaşa yasaklayan, Atatürk anıtına 5-10 kişi ile bile olsa çelenk sunum törenine pandemiyi gerekçe göstererek izin vermeyen, yeme-içme yerlerinin 5-10 kişiye bile hizmet vermesini engelleyen, nişan, nikah veya düğünlere izin vermeyen, 65 yaş üstü insanları paraları ile bile olsa toplu ulaşım araçlarına bindirmeyen, insanların cenazelerini bile doğru dürüst kaldırmalarına engel olan, banka önünde babasını bekleyen çocuğa ceza yazan, tüm bunlar yaşanırken; binlerce insanın otobüslerle taşınıp balık istifi "lebalep" kongreye katılıp, sonra da herşey normalmiş gibi memleketlerine dönerek toplumun içine karıştıklarını gören yetkililer; bugün bu durum karşısında vicdanen rahat mısınız?"

"CEZA PARALARINI İADE EDİN" 

CHP'li Ağaç son olarak, "Derhal vatandaştan özür dileyin, öz eleştiri yapın, pandemi kurallarına uymama gerekçesi ile kestiğiniz cezaları iptal edin, cezayı ödeyenlere de paralarını iade edin."çağrısında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı