Darüşşafaka 3 yerli oyuncusuyla sözleşme yenilediğini duyurdu

tarafından
504
Darüşşafaka 3 yerli oyuncusuyla sözleşme yenilediğini duyurdu

Darüşşafaka Tekfen, iç transferlerde üç yerli oyuncuyla sözleşme uzatıldığı konusunda bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama ise şu şekilde; Uzun yıllardır yeşil-siyahlı formamız terleten 3 önemli yerli oyuncumuz, Doğuş Özdemiroğlu, Berk Demir ve Emircan Koşut Darüşşafaka Tekfen’de #YolaDevam diyerek takımımızın yerli oyuncu kadrosunu büyük ölçüde korumasına yardımcı oldular.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan mezun ve aynı zamanda Darüşşafaka Basketbol altyapısında yetişen, takımımızın sembol isimlerinden Doğuş Özdemiroğlu, 2 sezon önce kadromuza katılan Berk Demir ve 3 sezondur Daçka formasını taşıyan pivotumuz Emircan Koşut ile 1+1 olmak üzere sözleşme yeniledik.

Bugün gerçekleştirdiğimiz sosyal mesafeli imza töreninde Genel Menajerimiz Ahmet Eran ve oyuncularımız açıklamalarda bulundular;

Ahmet Eran; “Bildiğiniz gibi pandemi nedeniyle tüm dünyanın düzeni değişti, maalesef basketbol faaliyetlerinden de uzak kaldık. Ancak hayatın doğal akışı içinde mevcut şartları göz önünde bulundurarak yeni sezona hazırlanmak durumundayız. Yeni sezonda ilk hedefimiz yerli kadromuzu korumaktı. Bunu da büyük oranda başardık. Türk oyuncularımızın geçmiş sezonlarda gösterdiği performanslar yeni sezon adına çok önemliydi. Bu anlamda üç oyuncumuz da kulübümüzün önemli isimleri oldu. Umarım önümüzdeki dönemlerde de daha uzun süre bu birliktelik devam eder. Herkese hastalığın hayatımızdan çıktığı, liglerin tamamlanabildiği sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum.

Berk Demir; “Daçka ailesinde 2 sezondur forma giyiyorum. Bu kısa ama dolu dolu geçirdiğim süre içerisinde Darüşşafaka hayatımın çok önemli bir parçası oldu. Önümüzdeki sezon da bu birliktelik devam edeceği için çok mutluyum. Darüşşafaka benim için aile gibi. Pandemiden dolayı yarım kalan sezonu çok iyi geçiriyorduk, bu sezon da sağlıklı bir şekilde ligi tamamlayabilirsek çok iyi işler çıkaracağımızı düşünüyorum.”

Doğuş Özdemiroğlu; “Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na gelmemle buradaki hikayem başladı. Burada geçirdiğim uzun süre boyunca bana destek olan Darüşşafakalı kardeşlerime, abilerime, öğretmenlerime, tüm kulüp çalışanlarımıza, yönetim kurulumuza, taraftarlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Destekleri benim için çok önemliydi. Bu sezon sözleşmemi uzattım, geçen seneki Türk kadrosunu korumak biz oyuncular için de çok önemliydi. Uzun süredir birlikte oynadığımız için bunun meyvelerini Euroleague sezonundan beri almaya başlamıştık. Başarılı olmamız için takımın kimyası, arkadaşlığımız, iyi ve huzurlu bir ortam çok önemli. Bunu koruyabildiğimiz için oyuncu arkadaşlarımdan yönetime kadar herkese teşekkür ediyorum. Basketbol oynamayı da çok özledik, umuyorum bu sezon hem Türkiye hem de Avrupa Ligi’ni sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamlarız.

Emircan Koşut; “Darüşşafaka’da arkadaşlarımla birlikte 4. sezonda da yer aldığım için çok mutluyum. Daçka bana gerçekten aile gibi hissettiriyor. Önümüzdeki sezonun sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesini ve herkes için iyi geçmesini temenni ediyorum. Yeni sezonda elimizden geleni yapıp takımımızı yukarılarda görmek istiyoruz, bunun için heyecanlı ve açız. Umarım ligi hedeflediğimiz yerlerde bitiririz.

Her zaman Türk oyuncu kadrosunun değerine ve önemine inanan bir kulüp olarak oyuncularımıza yeşil-siyah renkler altında birlikte nice başarılar dileriz.

#YolaDevam #BirlikteGüçlüyüz

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)