Dr. Oetker, Martin Bauer ve Chr. Hansen Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun Yeni Üyeleri Oldu

tarafından
56
Dr. Oetker, Martin Bauer ve Chr. Hansen Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun Yeni Üyeleri Oldu

Herkes için sağlıklı, güvenilir ve daha iyi gıda hedefi doğrultusunda gıda sistemlerinde değişimi hızlandırmak amacıyla kurulan “Sürdürülebilir Gıda Platformu” yeni üyeleri ile çalışmalarına devam ediyor.

Gıda sektörüne, sorumlu üretim-tüketim mottosuyla ve bütünsel bir yaklaşımla öncülük etmeyi amaçlayan platform Gıda Atığı ve Yönetimi, Sürdürülebilir Tarım, Sürdürülebilir Gıda Ambalajı, İzlenebilirlik ve Şeffaflık, Geleceğin Gıda Sistemleri ve Beslenme olarak 5 ana konuda çalışma grubu ile gıda sektöründe pozitif değişim odaklı sistematik çalışmalara önderlik ediyor. 

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından kurulan platforma üye olan markalar arasında; Abalıoğlu Yağ,Aromsa, Balparmak, Carrefoursa ,Chep Türkiye, Danfoss,Elif Plastik, Eker, Eriş Un, G&T Enerji, Hayat,Hero Türkiye, İntertek, La Lorraine,Lesaffre, Leroy, Kalite Sistem Mérieux NutriSciences, Metro, Migros,Nestle, Muratbey, Pınar, Reis, Tekfen Tarım, Schneider Electric, Signify , Sütaş, Uludağ İçecek, Ülker yer alıyor. Son olarak platforma katılan Dr. Oetker, Martin Bauer ve Chr. Hansen ile üye sayısı 32 oldu.

Gıda ekosisteminin kapsayıcılığı ilkesi ile değer zincirinde yer alan tüm kurumlarla birlikte çalışmayı hedefleyen Sürdürülebilir Gıda Platformu uluslararası işbirlikleri ile de Türk Gıda sektörü için etkiyi büyütecek çalışmalara imza atıyor.

Sürdürülebilir Gıda Platformu geçtiğimiz yıldan itibaren her ay gıda sektörü ve tüm paydaşlarını bilgilendirmek hedefi ile sektör buluşmaları düzenliyor. Online düzenlenen webinarlar ile bir araya gelen Sürdürülebilir Gıda Platformu 27 Mayıs’ta Tarım Sektöründe Dijitalleşme webinarını gerçekleştirdi. Bununla birlikte sadece SGP üyelerine özel bilgilendirme ve eğitim çalışmaları da platformun faaliyetleri arasında yeralıyor. Prof Dr. Muazzez Garipağaoğlu ile Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması-2019 verilerine dayalı "Türkiye'de Beslenme ve Sağlık Durumu" bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı