Ericsson, Global Business Alliance tarafından COVID-19’la mücadelede lider olarak belirlendi

tarafından
92
Ericsson, Global Business Alliance tarafından COVID-19’la mücadelede lider olarak belirlendi

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki uluslararası şirketlerin önde gelen sesi Global Business Alliance (GBA), bu şirketlerin sürdürülebilir bir şekilde faaliyet göstererek toplulukları güçlendirmede oynadıkları öncü rolü sergileyen sanal etkinliğiyle bu yılın kazananlarını açıkladı.

GBA, COVID-19'la mücadeledeki yenilikçi katkılarından dolayı Ericsson'ı ödüllendirdi. GBA üyeleri, COVID-19 pandemisiyle mücadelede uzmanlıklarını, kaynaklarını ve sadece bu mücadele için görevlendirilmiş olan çalışanlarını toplumun hizmetine sundu.

GBA Başkanı ve CEO'su Nancy McLernon, "Ericsson’un hikayesinin şaşırtıcı yanı, araştırmacıların bu hastalığı daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için derin öğrenmedeki (Deep Learning) teknik uzmanlıklarını paylaşarak yüksek vasıflı iş gücünü nasıl seferber ettikleri oldu" dedi.

ABD'de pandeminin ilk günlerinde 350'den fazla Ericsson çalışanı, gönüllü bir ekip oluşturarak bir araya geldi. COVID-19 ile ilgili yayınlanan ve sürekli büyüyen akademik makalelerin doğru bir şekilde kullanılabilmesi için araçlar oluşturmak üzere otomasyon ve yapay zeka tekniklerinden faydalandı. Ekip, yalnızca yirmi yedi gün içinde ABD hükümeti tarafından yürütülen ve tıp alanında araştırmalar yapan toplulukların pandemiyle ilgili acil soruları ele almalarına yardımcı olacak yapay zeka araçları geliştirmeyi amaçlayan CORD-19 Programı (COVID-19 Açık Araştırma Veri Kümesi Programı) dahilinde yer alan dokuz farklı görevin tamamı için çözüm geliştirdi ve bu çözümleri sundu.

Ericsson Kuzey Amerika Başkanı Niklas Heuveldop, "Ericsson çalışanları her zaman işe girişip yardım etmeye istekli oldu ve teknolojimizi temelli olarak güçlendirdi. Çalışanlarımızın topluma katkıda bulunma sorumluluğuna gönüllü olmaları ve bunu özveriyle benimsemeleri kültürümüzün gerçek bir parçası. Bu, çok farklı bir zorluktu ve bu küresel salgının çözümüne katkıda bulunmak için hızla harekete geçen dünya çapındaki ekibimizin becerikliliğinin ve bağlılığının gerçek bir kanıtı oldu. ABD'de bulunan uluslararası şirketleri destekleyen ve Ericsson'ı bu ödüle layık bulan GBA’ya teşekkür ediyoruz" dedi.

Ericsson'ın gösterdiği çaba sonucunda, tıp uzmanlarının, halk sağlığı görevlilerinin ve diğer liderlerin şu an COVID-19'la ilgili iki yüz binin üzerinde makaleyi ve her geçen gün artan tıbbi araştırma hacmini sentezlemelerini sağlayan araştırma araçları ortaya çıktı.

Uluslararası şirketlerin yerel ABD topluluklarına yaptığı önemli katkıları temsil eden ödül Ericsson'a GBA tarafından düzenlenen sanal bir etkinlikte verildi. Günümüzde birçok uluslararası şirket, çalışanlarına şirketin kurumsal sosyal sorumluluk çabalarına gönüllü olma ve yardım etme fırsatı sunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı