Generali Grubu 2021 ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı

tarafından
38
Generali Grubu 2021 ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı

Assicurazioni Generali'nin Yönetim Kurulu, Gabriele Galateri di Genola'nın başkanlık ettiği toplantının ardından, Generali Grup'un 2021 Konsolide Yarı Yıllık Finansal Raporunu onayladı ve zorlu bir ortamda elde edilen başarılı sonuçlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Generali Grubu’nun operasyonel gelirleri; hayat, varlık yönetimi, holding ve diğer iş alanlarındaki olumlu performans sayesinde 10.4 artışla 2.996 milyon Euro olarak gerçekleşti. Bu artışta kıta Avrupası'nda yaşanan önemli doğal afet hasarlarının etkisine rağmen hayat dışı branşının katkısı önemliydi.

Hayat ve hayat dışı segmentleri, Yeni İş Marjı tarafından gösterilen 4,67 (3,94 artış) ve büyük ölçüde istikrarlı bir Kombine Oranı 89,7 (+0,2 artış) ile başarılı teknik karlılığı doğruladı. Net sonuç, operasyonel sonuçlar ve faaliyet dışı performans dolayısıyla 1.540 milyon Euro'ya yükseldi.

→ Generali Grubu’nun operasyonel gelirleri; hayat, varlık yönetimi, holding ve diğer iş alanlarındaki olumlu performans sayesinde 10.4 artışla 2.996 milyon Euro olarak gerçekleşti.

→ Brüt yazılan primler, hem hayat segmentinde (+5,8 artış) hem de hayat dışı segmentinde (+4,9) artarak 38 milyar Euro'ya (+5,5 artış) yükseldi. Hayat branşındaki net nakit girişleri 6,3 milyar Euro oldu (-8,6). Yeni İş Marjı başarılı olarak istatistiklere yansıdı ve 4,67 ile sektördeki en iyiler arasında (3,94 artış) yer aldı. Birleşik oran, 89.7'de (+0.2 artış) büyük ölçüde stabil gerçekleşti.

→  Dönem sonu karı 1.540 milyon Euro'ya yükselen güçlü büyüme sağlandı.

→  Sermaye Yeterlilik oranı 231 ile son derece sağlam düzeyde oldu.

→ Grup, 2021 hedeflerine ulaşma yolunda tüm hızıyla ilerliyor ve 'Generali 2021' stratejik planını başarıyla sonuçlandırıyor.

Generali Group CEO'su Philippe Donnet ilk yarıyıl sonuçlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bugünün başarılı sonuçları, bu çok zorlu ortamda dahi mevcut 'Generali 2021' planının iddialı hedeflerini başarıyla yerine getirme yolunda olduğumuzu doğruluyor. Yılın ilk altı ayında elde edilen önemli büyüme, operasyonel başarımız, dijital inovasyonumuzun hızlanması ve dağıtım ağımızın kalitesi sayesinde Generali'nin Avrupa'daki lider konumunu güçlendiriyor. Dünya çapındaki 72.000 çalışanımızın ve 165.000 temsilcimizin coşku, tutku ve enerjisinden yararlanarak ve Yaşam Boyu Ortaklık hedefimize daha da güçlü bir şekilde odaklanarak ilerlemeye devam edeceğiz. Yeni planı 15 Aralık'taki Yatırımcı Günü'nde sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Generali Türkiye de ilk yarıyılda büyüdü

Generali Grubu’nun karlı büyümesine paralel olarak Generali Türkiye de pozitif bir şekilde büyümeyi sürdürüyor. İlk yarıyıl ve bu döneme dair performans oldukça olumlu geçerken, Generali Sigorta KOBİ ve konut sigortasında pazarın üzerinde bir büyüme yakaladı. Türkiye, Generali Grubu için önemli bir pazar olmayı sürdürürken, Generali Türkiye’nin acentelerine, müşterilerine ve çalışanlarına yönelik yatırımları 2021 yılının diğer çeyreklerinde de tüm hızıyla sürecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı