GoDaddy, e-ticaret sitelerinin daha iyi korunmasına yardımcı olacak ipuçları paylaştı

tarafından
88
GoDaddy, e-ticaret sitelerinin daha iyi korunmasına yardımcı olacak ipuçları paylaştı

5 Mart 2021 ­– Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), daha fazla kişi ve işletme online dünyaya adım atarken online güvenliğin önem verilen konular arasında olması gerektiğini vurguladı. Bugün, internette arama ve alışveriş yapanların sayısı giderek artarken küçük işletmelerin web sitelerini kullanan müşterilerinin güvenliğini sağlaması önem taşıyor. GoDaddy, bu doğrultuda küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin web sitelerini daha iyi korumalarına yardımcı olacak üç ipucu paylaştı. 

 

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Son verilere göre Türkiye’yi hedef alan ve engellenen siber saldırıların sayısı 2020 yılında 102 bin seviyesindeydi. Bu rakamın 2019’da 150 bin ve 2018’de 73 bin olması, siber saldırılardaki artışı net bir şekilde ortaya koyuyor. Hem büyük hem de küçük işletmelerin web sitelerine yapılan siber saldırıların artmasına paralel olarak bugün küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin işletme web sitelerinin güvenliğine odaklanması önem taşıyor. Özellikle e-ticaret sitelerinin şirket ve müşteri verilerini korumak için gerekli online güvenlik önlemlerini almaları gerekiyor. Bu süreci kolaylaştırmak için GoDaddy Web Güvenliği hizmeti SSL sertifikası gibi temel ürünleri e-ticaret paketleri için entegre bir şekilde sunuyor.” 

 

GoDaddy’nin küçük işletme sahibi ve girişimcilerin e-ticaret web sitelerini daha iyi korumaya yardımcı olmaya yönelik ipuçları şöyle:

 

1. Hâlihazırda güvenlik önlemlerine sahip olan bir e-ticaret platformu seçin

Bugün, online dünyada bu kadar faaliyet varken işletmelerin büyümelerini desteklemek için internete adım atmaları artık bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Global pandemi sürecinde pek çok internet ağı önceki yıllara oranla yıllık yüzde 30-50 daha fazla büyüme kaydetti. Eğer bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, güvenlik açısından da uygun bir platform seçmeniz önemli. GoDaddy WordPress E-ticaret Hosting gibi araçlar entegre güvenlik araçlarını barındırdığı için bu süreci kolaylaştırıyor. Bu araçta yer alan güvenlik ürünleri arasında sınırsız kötü amaçlı yazılım temizleme ve saldırı onarımı ile hosting süresi boyunca ücretsiz SSL sertifikası desteği yer alıyor. 

2. Web sitesi güvenlik taramasına yatırım yapın

Web siteniz için düzenli tarama sunan bir güvenlik taraması aracı kullanmanız sorunları ortaya çıkmadan önce tespit etmenize yardımcı olur ve bu sayede böyle bir sorunla karşılaşmanız durumunda işletmenize ve müşterilerinize gelecek zararı bertaraf etmiş olursunuz. GoDaddy Web Sitesi Güvenliği gibi araçlar web sitenizi kötü amaçlı yazılım, hacker’lar ve diğer online güvenlik tehditlerine karşı koruyor. Web sitesi güvenliği taramasının sunduğu avantajlar arasında web sitenize gelen müşterilerinize SQL bulaşma ve DDoS saldırıları gibi güvenlik tehditlerindeki kötü amaçlı kodlara karşı korunduklarını gösterebilmeniz yer alıyor. Tarama hizmetleri aynı zamanda saldırıları gerçekleşmeden önce önlediği gibi tespit edilen kötü amaçlı yazılım sorunlarını da gideriyor. Web Sitesi Güvenliği aynı zamanda web sitenizin arama motorlarının engellenenler listesine alınıp alınmadığını da kontrol ediyor ve web sitenizi arama sıralamasını koruyor. GoDaddy Web Sitesi Güvenliği ile kullanıcılar web sitelerinde bir sorun olması durumunda bildirim alıyor ve yeniden yapılandırma hemen başlıyor. 

3. Verilerinizi düzenli bir şekilde yedekleyin

Beklenmeyen bir veri kaybı veya hasara karşı koruma sağlamak için web sitenizin verilerini düzenli bir şekilde yedeklemeniz önem taşıyor. GoDaddy WordPress E-ticaret Hosting gibi bazı ürünler web sitesi yedekleme, tek tıkla geri yükleme gibi özelliklere sahipken bazı sağlayıcılar hosting planlarında bu özelliklere yer vermeyebiliyor. GoDaddy’nin aynı zamanda GoDaddy Web Sitesi Yedekleme gibi hizmetleri de bulunuyor. Bu hizmet, otomatik günlük yedekleme, kötü amaçlı yazılım taraması, sürekli güvenlik taraması ve kolay, tek tıkla geri yükleme gibi özellikler sunarak herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hızlı aksiyon almanıza yardımcı oluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı