Good for You girişimcilik hayali kuran gençlere bedelsiz şube açıyor!

tarafından
78
Good for You girişimcilik hayali kuran gençlere  bedelsiz şube açıyor!

Dünyanın ilk pop up kahve zinciri olan Good for You, girişimcilere destek olmayı sürdürüyor. Sosyal bir girişim olan Good for You, sınırlı sayıda kişiye şube açma desteği vererek, girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Destek verilecek kişiler, yapılacak mülakatlarla belirlenecek. Başvurular ise Haziran sonuna kadar devam edecek. 

Dünyanın ilk pop up kahve dükkânı Good for You, girişimcilerin yanında olmaya devam ediyor. Bugüne kadar 15.000’in üzerinde talep alan ve kısa süre içerisinde 90 şube sayısına ulaşan Good for You, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor. İmkânı olmayan sınırlı sayıda girişimci adayına Good for You dükkânı açarak, destek verilecek. Bu sayede imkânı olmayan ancak girişimci olmak isteyenler, hayallerine kavuşma imkânına sahip olacak. Başvurular Haziran sonuna kadar devam ediyor. Yaş sınırı olmaksızın; enerjisi yüksek, girişimci ruhu taşıyan herkes başvuruda bulunabiliyor. Alınan başvurular sonrasında girişimci adayları ile yapılacak mülakatlar sonucunda, girişimcilere şube açma desteği verilecek. 

Good for You kısa bir süre önce 66 milyon değerleme ile Türkiye'nin en hızlı ve yüksek değerlenen girişimi olurken, Orka Holding Eş Başkanı Halidun Orakçıoğlu, projeye bireysel olarak yatırım yaptı. İyilik hareketini sürdüren Good for You, eğitim ve mentorluk destekleriyle de girişimcilerin yanında olmaya devam ediyor. Girişimcilik okulu olarak da konumlanan Good for You, 350 saate yakın eğitim programı sağlıyor. Girişimcilere enerjiden satışa, kişisel markadan beden diline kadar farklı konuları içeren alanlarda eğitimler veriliyor. Bu sayede Good for You'ya dahil olan girişimciler sadece yeni bir iş kurmuyor, kendinin en iyi haline dönüşüyor. 

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Good for You Kurucu Ortakları Onur Yanık ve Cem Akın, “Girişimcilerimizin her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz. Sektörde birçok yeniliği hayata geçirmiş bir marka olarak, bu proje ile de öncü olacağımıza inanıyoruz. Biz büyük bir aileyiz, hayallerini gerçekleştirmek isteyen tüm girişimcilerin her daim yanındayız” diyor. 

Bedelsiz açılacak şubelerin 35.000 TL yatırım bedeli, Proje Sponsoru ve İyilik Ortağı Büşra Orakçıoğlu Biberoğlu tarafından finanse edilecek. Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan Büşra Orakçıoğlu Biberoğlu, “Ben de genç bir girişimciyim. Bu ülkenin gençlerine inanıyorum ve güveniyorum. Gençler kendi işini kurmak, özgür bir şekilde çalışmak, sosyal bir iş yapmak ve mutlu olmak istiyor. Good for You'yu açmak tüm bunlara sahip olmak demek. Burası gençlerin hayallerine ulaşabilecekleri bir oyun alanı. Biz onlara fırsat veriyor ve önünü açıyoruz. Aynı zamanda Good for You eğitimleri ile yeteneklerini keşfetmelerini ve girişimciliği öğrenmelerini sağlıyoruz. İş işte öğrenilir. Good for You gençler için bir hayat okuludur” açıklamalarını yapıyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı