Hewlett Packard Enterprise, HPE Ezmeral Ailesine Yeni Katılan Ürünler ve Ortaklıklarla Veriye Dayalı Dijital Dönüşümü Hızlandırıyor

tarafından
80
Hewlett Packard Enterprise, HPE Ezmeral Ailesine Yeni Katılan Ürünler ve Ortaklıklarla Veriye Dayalı Dijital Dönüşümü Hızlandırıyor

HPE Ezmeral, yeni özellikleri ile veri bilimciler, geliştiriciler ve BT için yapay zekâ, makine öğrenimi ve veri yoğun iş yüklerini geniş ölçekte başarıya ulaştıracak, kurumsal kullanıma hazır uçtan buluta çözümler sunuyor.

Hewlett Packard Enterprise (HPE), HPE Ezmeral yazılım portföyü için yeni özellikler ve ortaklıklar duyurdu. Söz konusu yenilikler, kurumların dijital dönüşümlerini desteklemeyi ve uçtan buluta veri erişimlerini bütünleştirmelerini amaçlıyor. HPE Ezmeral portföyü; müşterilere yapay zekâ, makine öğrenimi, analitik ve veri yoğun iş yüklerinde kalite, tekrarlanabilirlik, yüksek işlem hacmi ve daha kısa sürede değer elde etme olanağı ile  hibrit buluta dayalı uçtan uca analitik platformu sağlıyor. 

Duyurulan yeni güncellemeler şunları içeriyor:

  • HPE Ezmeral Data Fabric – HPE Ezmeral Container Platform ve HPE Ezmeral Machine Learning Operations'ın (ML Ops) entegre bir bileşeni olmanın yanı sıra, artık bağımsız bir çözüm olarak da sunuluyor. HPE Ezmeral Data Fabric, şirket içi, genel bulut, hibrit bulut ve uç hesaplama ortamlarında makine öğrenimi model yaşam döngüsünü kolaylaştıran kalıcı depolama katmanı sağlıyor.
  • Dataiku, MinIO, H2O.AI, Rapt.AI, Run:AI, Sysdig ve Unravel gibi sektör lideri ISV (Bağımsız Yazılım Evleri)'nin  HPE Ezmeral için doğrulanmış uygulamalarını da içeren yeni HPE Ezmeral Teknoloji Ekosistemi Programı, müşterilerin gelişmiş analitik ortamlar oluşturmasını hızlandırıyor.
  • Yeni HPE Ezmeral Marketplace, Apache Spark, Tensorflow gibi lider ISV'leri ve açık kaynaklı projeleri bulut tabanlı modernizasyonu hedefleyen kuruluşların ayağına getiriyor.

HPE CTO'su ve Yazılım Başkanı Kumar Sreekanti, şunları söylüyor: “HPE Ezmeral dijital öncelikli bir stratejiyi benimseyen müşterilerimiz için paha biçilmez bir platform sunuyor. Bunu yeni edindiğimiz kurumsal müşterilerimizde açıkça görüyoruz. Veriyi ve yapay zekâyı etkin şekilde kullanan kurumlar içinde bulunduğumuz sürekli değişen dinamik pazarı daha hazırlıklı karşılıyor ve hızla gelişiyor. HPE Ezmeral Data Fabric ve yeni HPE Ezmeral Marketplace, açık ve esnek bulut deneyimi sayesinde kurumlara kendi seçtikleri ortamda, tüm kurumsal uygulamalarına ve verilerine yönelik görünürlük ve yönetişim sağlıyor."

Kurumlar, uygulamaları hızla oluşturacak ve pazarda farklılaşmalarına yardımcı olacak girişimleri yönlendirebilen bir analitik fabrikası kurmak için veri analitiği yeteneklerini ve süreçlerini olgunlaştırmak istiyor. Bunun için çok sayıda kullanıcıyı, aracı ve adımı destekleyen, endüstrileşmiş bir veri bilimi yaklaşımını benimsemek gerekiyor. HPE Ezmeral Data Fabric, büyük ölçekli özel uygulamalar için sunulan global dosya sistemi, analitik uygulamalar için sunulan veri havuzu ve büyük ölçekli konteyner ortamları için sunulan yazılım tanımlı depolamayla ideal formülü ortaya koyuyor. Böylece uçtan buluta veri yoğun uygulamaların zorluklarını aşmak üzere yazılımla tanımlı, ölçeklenebilir kalıcı veri depolama (persistent storage) işlevi görüyor. Birden çok uç siteyi, bulutu ve hibrit ortamı kapsayabilen sistem, global bir alan adı aracılığıyla erişilen tek bir noktadan yönetiliyor. Kurumlar, veri bilimcilerin, geliştiricilerin ve bilgi teknolojileri uzmanlarının erişimi ve kullanımı için birleşik bir veri havuzu oluşturabiliyor. Bunların nasıl kullanıldığını ve paylaşıldığını kontrol ederek yeni veri kaynaklarına ulaşabiliyor ve büyüyen işle birlikte ölçeklenen dijital dönüşümün temelini oluşturabiliyor.

HPE Ezmeral yazılım portföyü, işletmelerin modern veri analitiği insiyatiflerini geniş ölçekte oluşturup hızlandırmalarına yardımcı olmak üzere veri bilimi ve analitik iş yüklerine yönelik oluşturulmuş bir hibrit bulut platformunu temel alıyor. Portföy, veri bilimi iş akışları için kalıcı bir kalıcı depolama katmanı ve ML Ops ile birlikte eksiksiz bir orkestrasyona sahip Kubernetes konteyner platformunu içeriyor. 

HPE Ezmeral portföyü, HPE’nin uçtan buluta hizmet olarak platform stratejisinde önemli bir rol oynuyor. Müşteriler, HPE GreenLake bulut hizmetleriyle birlikte HPE Ezmeral yazılım portföyünü kullanarak tüm uygulamalarını ve verilerini hızlı bir şekilde dönüştürebiliyor, modernize edebiliyor ve analitik iş yüklerini tek seferde düzenleyebiliyor. HPE Ezmeral Konteyner Platformu ve HPE Ezmeral ML Ops, HPE GreenLake aracılığıyla bulut hizmetleri olarak sunuluyor. Ayrıca HPE, HPE Ezmeral Data Fabric'i de gelecekte HPE GreenLake hizmeti olarak sunmayı planlıyor. 

HPE Ezmeral ekosistemi, kurumların iş yüklerinin modernizasyonu sürecinde, tek bir kontrol düzlemi üzerinden tercih ettikleri verilere ve araçlara erişim için en iyi açık kaynaklı projeleri ve ISV'leri bir araya getiriyor. HPE Ezmeral Marketplace ile kullanıcılar, Dataiku ve Run: AI gibi sayıları her geçen gün artan ISV’lerin sunduğu analitik araçlara ve Apache Spark ve Tensorflow gibi açık kaynaklı projelerini oluşturmalarına olanak tanıyan, tüm katmanlarıyla önceden doğrulanmış çözümlere erişebiliyor. HPE, her çeyrekte HPE Ezmeral Marketplace platformuna yeni ISV’leri eklemeyi planlıyor. HPE Ezmeral Marketplace, büyük veri ve yapay zekâ / makine öğrenimi kullanımı dahil olmak üzere müşteriler için temel kullanım senaryoları ve iş yükleri için ek ekosistem katmanı desteği sunuyor.

Dataiku CEO'su Florian Douetteau şöyle diyor: "HPE Ezmeral Marketplace, veri analitiği ve veri bilimi iş yüklerini modernize eden kuruluşlarla bağlantı kurmamızı sağlıyor. Dataiku'nun HPE Ezmeral yazılımıyla bir araya gelmesi, müşterilerimizin makine öğrenimi projelerini başarılı bir şekilde ölçeklendirmelerine ve çalıştırmalarına yardımcı olacak. Bu da işletmeleri üzerinde gerçek bir etki sağlayacak."

Erişebilirlik ve Ek Kaynaklar

HPE Ezmeral Data Fabric, herhangi bir altyapı veya genel bulut üzerinde çalıştırılmak üzere yazılım lisansı aboneliği modeliyle sunuluyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı