HUAWEI FreeBuds 4, yüksek çözünürlüklü ses kalitesiyle rakipsiz müzik deneyimi sunuyor

tarafından
54
HUAWEI FreeBuds 4, yüksek çözünürlüklü ses kalitesiyle rakipsiz müzik deneyimi sunuyor

Huawei'nin yeni açık tasarıma sahip aktif gürülte engelleme özellikli kulaklığı HUAWEI FreeBuds 4, rahat bir kullanım deneyimi yanında 14,3 mm geniş dinamik birim ile birleştirilmiş bas güçlendirmesi, kulaklığın sürekli olarak yüksek ses kalitesi seviyesini korumasını sağlıyor. Bu özelliklerin yanı sıra HUAWEI FreeBuds 4, tüketicilere daha iyi bir dinleme deneyimi sunmak için çeşitli yeni özellikler ekleyen bir yazılım güncellemesi de aldı.

 

Her insanın kulak yapısı ve kulaklık takma şekli farklı. Bu nedenle aynı kulaklık farklı kullanıcılar için farklı şekilde deneyimlenebilir. Peki, her kullanıcının mümkün olan en iyi sesi duyması nasıl sağlanabilir? Bu soru, akustik mühendislerini uzun süredir düşündürüyor. Eksiksiz bir kişiselleştirilmiş işitme teknolojileri seti, uyarlanabilir kulak eşleştirme, profesyonel ses efektleri aracılığıyla Huawei sesi her kullanıcı için özelleştiriyor.

 

Uyarlanabilir kulak eşleştirme, özelleştirilebilir dinleme deneyimi sunuyor

İnsanların kulak şekilleri ve boyutlarındaki farklılıklar, kulaklığı takmanın sıkılığını etkileyerek tüketicilerin aynı kulaklıkla farklı dinleme deneyimleri yaşamalarına yol açıyor. Daha büyük kulakları olan kullanıcılar için, kulak kanalı muhtemelen daha geniş olduğundan sesin bir kısmı kaybolacak ve bas performansı bozulacaktır. Ancak, daha küçük kulaklı kullanıcılar, kulaklıkları sıkıca taktıkları için nispeten daha fazla basa sahip olabilirler.

 

Kulak içi kulaklıklarla karşılaştırıldığında, açık tasarıma sahip kulaklıklar farklı takma stillerine ve kulak boyutlarına daha duyarlıdır, akustik ortam değişmeye daha yatkındır ve bu nedenle farklı kişiler için ses kalitesi farklılıkları yaratabilirler.

 

HUAWEI FreeBuds 4, kullanıcıların tutarlı ve hassas ses kalitesi elde etmeleri için uyarlanabilir kulak eşleştirme teknolojisini geliştirdi. Her şeyden önce, kulaklıklar ses dalgası algılama teknolojisini kullanarak mevcut kullanıcının kulak kanalı şeklini ve takma sıkılığını belirliyor. Kulaklıklar daha sonra kullanıcının kulağına otomatik uyması için kişiselleştirilmiş ses efektleri yaratıyor. Bu, kulak boyutundan ve kullanım koşullarından kaynaklanan ses kaybını etkili bir şekilde telafi edebiliyor. Uyarlanabilir kulak eşleştirme, HUAWEI FreeBuds 4 kullanıcılarına mümkün olan en iyi dinleme deneyimini yaşatıyor.

 

Farklı müzik türlerine uygun profesyonel ses efektleri

HUAWEI FreeBuds 4, farklı müzik türlerini mükemmel şekilde yönetmek için yerleşik çeşitli profesyonel ve kişiselleştirilmiş ses efektlerine sahip.

 

HUAWEI FreeBuds 4 şu anda üç ekolayzer modunu destekliyor: dengeli (varsayılan), bas güçlendirme ve tiz güçlendirme. Tüketiciler, duruma uygun olarak kendilerine uygun bir mod seçebiliyorlar. Bas güçlendirme modu, kullanıcılara şarkı dinlerken etkileyici ses efektleri sunuyor. Tiz güçlendirme modu, kulaklığın daha yüksek frekanslara duyarlılığını artırıyor, kulaklığın sesini daha şeffaf hale getiriyor ve zengin tiz ayrıntıları kayıpsız dinletiyor. Üç farklı mod, tüketicilere daha kişiselleştirilmiş seçenekler de sunuyor.

 

Profesyonel akustik tasarım, yüksek çözünürlüklü ses kalitesi sağlıyor

Ses kalitesi, kulaklıkların temel gereksinimi ve tüketiciler için kulaklık seçiminde önemli bir faktör. Müzik dinlemek için kulaklığı kullanırken, kulaklığın ürettiği ses detayları çok önemli. HUAWEI FreeBuds 4, tüketicilere daha iyi bir dinleme deneyimi sunmak için klasik dinamik sürücü yapısını benimsiyor. Ayrıca, 40 kHz'e kadar frekans aralığını destekleyen, orta ve tiz sesleri iyileştiren Sıvı Kristal Polimer (LCP) kompozit diyaframa sahip.

 

Ayrıca HUAWEI FreeBuds 4, genliği daha büyük ve bası daha güçlü kılan 14,3 mm'lik süper geniş diyaframa sahip. Yeni yükseltilmiş bas güçlendirici, bas tüpü ve anakart ile bağımsız bir sızdırmaz ses boşluğu oluşturarak bas tüpünün hacmini yüzde 15 artırıyor. Bu ayrıca havadan ve diyaframdan yoğunlaştırılmış bir rezonans etkisi sağlıyor. Kullanıcılar HUAWEI FreeBuds 4 ile müzik dinlerken daha güçlü bas ve daha etkileyici sesin keyfini çıkarabiliyorlar. Huawei, üst düzey donanım kalitesinin yanı sıra yazılım özellikleriyle tüketicilere daha iyi bir ses kalitesi deneyimi yaşatmaya devam ediyor.

 

HUAWEI FreeBuds 4, 1.399 TL fiyatla HUAWEI Online Mağaza’da satışta. Vade farksız 4 taksit ödeme fırsatıyla sunulan bu gelişmiş kulaklığı satın alan tüketiciler, siteye ürün hakkındaki yorumlarını bıraktıklarında HUAWEI CP31 araç şarj aleti de kazanıyorlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı