İvme Programı’nın yeni dönem başvuruları başlıyor

tarafından
85
İvme Programı’nın yeni dönem başvuruları başlıyor

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Başkent EDAŞ, Toroslar EDAŞ ve AYEDAŞ tarafından düzenlenen İVME Programı’nın yeni dönem başvuruları başlıyor. Enerji sektöründeki problemlere çözümler sunacak girişimleri desteklemek üzere düzenlenen programın son başvuru tarihi ise 7 Mayıs olarak belirlendi.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri tarafından, hem sektörün güncel problemlerine, hem de değişim ve kriz zamanlarında hızlı çözüm bulma ve geleceğin fırsatlarını yakalama konularında destek vermek üzere kurgulanan IVME Hızlandırma Programı’nın yeni dönem başvuruları başlıyor. 7 Mayıs’a kadar sürecek başvuru süresince, Yapay Zeka ve Veri Analitiği, IoT ve Akıllı Sistemler ve ISG alanlarına yönelik çözüm üreten teknoloji girişimleri ve ekipleri katılabilecek. 

 

Dekarbonizasyon, dijitalleşme, merkezsizleşme gibi global ana trendlerin ışığında, enerji sektöründe etki yaratan girişimlerin arandığı program sayesinde ürün prototipini çıkartmış girişimlerin, ticarileşme ve ölçeklenme arasındaki eşiği atlamaları da desteklenerek, girişimci ekosisteminin gelişmesine de katkı sağlanacak. Proje kapsamında aynı zamanda POC (ürün test edilme) sürecinde girişimcilere finansal destek imkanı da sunulacak.

 

Enerjisa Enerji Ekosistemine Katılım İmkanı

İVME Programı’na kabul edilecek girişimler Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin İnovasyon ve Ar-Ge imkanlarından yararlanma imkanına da sahip olacak. Uygun bulunan projeler Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin ulusal yatırım ekosistemine dahil edilecek. Böylece bu projeler Eurogia, Free Electrons ve InnoEnergy gibi uluslararası enerji sektörü bağlantılarından faydalanabilecek. Programın odak alanları ile ilgili ise proje dahilinde 3 ayrı webinarın düzenlenmesi planlanıyor. Webinar katılım linkleri ise Enerjisa sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı