İYİ Partili Sarıbaş’tan “Kadınlar Günü” Mesajı

tarafından
84
İYİ Partili Sarıbaş’tan “Kadınlar Günü” Mesajı

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan Sarıbaş, “genel başkanı kadın olan bir partiye mensup olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Aile dokusunun mihenk taşının, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolünün kadınlar olduğunu ve kadınların her türlü övgüyü hak ettiğini söyleyen İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle şunları söyledi:

BAŞKAN SARIBAŞ KADINA VERİLEN ÖNEMİ ÖRNEKLERLE ANLATTI

“Mustafa Kemal Atatürk; “Bu millet esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her bir devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.” sözleriyle Türk kadınına verdiği değeri açıkça belirtmiştir. Peygamber Efendimiz de Hadis-i Şerifinde; “Sizin en hayırlınız kadınlara karşı hayırlı olanınızdır.”  Diye buyurarak, İslamiyet’in kadına verdiği öneme dikkat çekmiştir.” dedi.

“GENEL BAŞKANI KADIN OLAN BİR PARTİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Başkan Sarıbaş açıklamasının devamında, “8 Mart, kadınlarımızın eşitlik, kalkınma, daha huzurlu yaşam ve özgürlüklerini dile getirdikleri gündür. Bizler İYİ Parti ailesi olarak Genel Başkanımızın da bir kadın, bir anne, bir kardeş olduğunu hatırlayarak ve bilerek bundan gurur duyuyoruz. Ayrıca bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle kadınlarımızın bu anlamlı gününü içtenlikle kutluyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı