Kepez’de 10 mahallede kanalizasyon çalışması sürüyor

tarafından
96
Kepez’de 10 mahallede kanalizasyon çalışması sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesinde 10 mahalleyi kanalizasyon altyapısına kavuşturuyor. KDV hariç 45 milyon TL’lik bedelli proje kapsamında şu ana kadar toplam 35 kilometrelik kanalizasyon imalatı tamamlandı. Proje tamamlandığında 10 mahalle Antalya’ya yakışır nitelikte modern bir kanalizasyon altyapısına kavuşacak.   

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl başlayan ve Kepez için büyük önem taşıyan dev altyapı projesinde çalışmalar sürüyor. Dünya Bankası finansmanlı Sürdürülebilir Şehirler Projesi-II çerçevesindeki “Antalya Sürdürülebilir Su ve Atıksu Yönetimi Projesi” kapsamında ihale edilen “ASAT3-W3 Kepez Bölgesinde Kanalizasyon Şebeke Hattı İnşaatı İşi” hızla ilerliyor.

 

10 MAHALLEYİ KAPSIYOR

ASAT Genel Müdürlüğü ve ALDAŞ kontrolünde yürütülen proje Hüsnü Karakaş, Göksu, Düdenbaşı, Karşıyaka, Şelale, Menderes, Baraj, Habibler, Fevzi Çakmak ve GaziMahallelerini kapsıyor. Sözleşme kapsamında Kepez ilçesindeki 10 mahallede 116 km’si kanalizasyon şebeke hattı ve geri kalanı da evsel bağlantılar olmak üzere yaklaşık 135 km alt yapı imalatı yapılıyor.

 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde 11 km kanalizasyon şebeke ve evsel bağlantı hattı tamamlanarak işletmeye hazır hale getirildi. Öte yandan Habibler Mahallesi’nde bir kısmı evsel bağlantı olmak üzere 18 km, Gazi Mahallesi’nde 5 km, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 1 km kanalizasyon imalatı tamamlandı. Söz konusu mahallelerde çalışmalar hâlen devam ediyor. Çalışmaların 2 yıl sürmesi planlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı