KÜÇÜKKABADAYI’NIN KALEMİNDEN “GÖLGE”

tarafından
347
KÜÇÜKKABADAYI’NIN KALEMİNDEN “GÖLGE”

Bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalarla isminden sıkça söz ettirmeyi başaran Fatma Küçükkabadayı, aşk, ihanet, şizofren ve psikopatların hayatlarının işlendiği “Gölge” isimli yeni romanıyla yeniden karşımıza…

İlk kitabı “Yürek Yolculuğu” ile yayım hayatına adım atan ve hemen ardından “Şimal” isimli kitabını kaleme alarak “roman yazarı” dünyasında kalıcı bir yer edinen Fatma Küçükkabadayı hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

 

“Aslında uzun süredir yazıyorum. Ancak sadece 3’ünü kitaplaştırdım” diyen Fatma Küçükkabadayı, adeta beynindeki kitapları okuyucusuyla paylaşmayacak kadar kıskanç bir profil çiziyor. “Kıskanmıyorum hepsi doğum için zamanlarını bekliyor” diyen Küçükkabadayı, Gölge’nin tam 10 yıllık gözlem ve birikimleri sonucu vücut bulduğunu söyledi. Gölge’de olağan psikopatları “kahraman” olarak nitelendiren Küçükkabadayı, pek çok kişi için “çelişki” olarak görülen bu durumu ise “Psikopat Olmayan Kahraman Olamaz” diye yorumladı.

 

Yapabildikleriyle yazdıkları arasında doğrudan bir bağ kurulamayacağının altını çizen Fatma küçükkabadayı, “Ben hayatımda tavuk bile kesememiş bir insanım. Bırakın tavuk kesmeyi, karıncayı incitmek bile aklımdan gelmez ama romanımda birileri işi gereği ölmüş bir insanı lime lime edip otopsi yapıyor. Yazarken kurgusal dünyamda her saniyeyi birebir yaşıyorum. O kadar canlı hissettiğim için zaten kitap bu denli akıcı ve gerçekçi geliyor.” diye konuştu.

 

Yazarların her zaman yaşamlarındakileri bire bir kaleme almadığını, bazen başkalarının hayatlarından da öykündüğünü ifade eden Küçükkabadayı, “Her biri kendi konusunda uzman 10 ayrı danışmanım vardı. Bu danışmanlardan aldığım yaşanmışlık hikâyeleri üzerine yaklaşık 10 yıllıkta benim kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı da bir araya getirip kurgulayınca  ortaya ‘Gölge’ çıktı.

 

Gölge’yi kitaptan çok “ayna” olarak da nitelendirebileceğini vurgulayan Küçükkabadayı sözlerini söyle sürdürdü “Bildiğiniz gibi ayna karşısında kim durursa onu yansıtır. Güzel çirkin, iyi ya da kötü diye ayrım yapmadan,  olanı yansıtır. Sadece olanı… Herkes bir şeyler bulacak bu kitabın içinde. Kendini görecek ‘Gölge’ adını verdiğim aynada. Acıyla yoğrulmuş bir roman yazmış olsam da keyifle okuyacağınızı düşündüğümü belirtmek istiyorum. Çünkü ben ‘Karanlığın doğası yoktur, oraya ışık getirilmemiştir’ sözünü kendine rehber edinmiş ve bunu da kalemine yansıtan bir yazarım.” diye konuştu.