Lüleburgaz’a yeni konteynerler çok yakıştı!

tarafından
98
Lüleburgaz’a yeni konteynerler çok yakıştı!

Lüleburgaz Belediyesi, İstasyon Caddesi’ne 30 adet yeni tip vinçli konteyner yerleştirdi. Çöp depolama hacmi 3 bin 200 litre olan konteynerlerin hem renkleri hem de kolay kullanımı vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Konteynerler ergonomik olmasının yanı sıra güvenli kapak sistemiyle de ön plana çıkıyor. Öte yandan vinçli konteynerlerin yerini aldığı koruganlar ise 

 

Lüleburgaz Belediyesi Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekipleri İstasyon Caddesi’ndeki koruganların yerine daha güvenlikli ve kolay kullanımlı vinçli çöp konteynerleri yerleştirdi. Trafik sıkışıklığı olmaması için sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde konteynerleri yerleştiren ekipler, önümüzdeki süreçte kentin çeşitli bölgelerine vinçli konteyner konumlandıracak. 

 

3 bin 200 litre hacimli

 

İstasyon Caddesi’ne ilk etapta 30 adet yerleştiren konteynerler geniş çöp depolama hacmiyle de dikkat çekiyor. Bir tanesinin 3 bin 200 litre çöp depolama hacmine sahip olduğu konteynerler, mevcuttaki 770 litre çöp depolama hacmine sahip konteynerlerin yaklaşık 4,5 ağırlığındaki çöpü depolayabilecek. 

 

Güvenlikli yapısı dikkat çekti

 

Vatandaşların oldukça beğendiği ve sosyal medyada özellikle kullanım kolaylığı ve renklerine yönelik beğeni yorumları yaptığı yeni tip konteynerler güvenlikli yapısıyla da dikkat çekiyor. Yeni tip konteynerin kolay açılır kapağı aynı zamanda güvenlikli yapısıyla da ön plana çıkıyor. 

 

Koruganlar onarılacak

 

Öte yandan yeni tip vinçlerin yerini aldığı koruganlar ise, gerekli bakım ve onarım işlemlerinin ardından kent genelinde ihtiyaç duyulan bölgelere konumlandırılacak. Tüm bunlarla birlikte yeni tip konteynerlerin önümüzdeki günlerde yayalaştırılmış bölgeye de yerleştirilmesi planlanıyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı