Medianova, Great Place to Work® ismini kullanmaya hak kazandı

tarafından
57
Medianova, Great Place to Work® ismini kullanmaya hak kazandı

Yerli ve global teknoloji şirketi Medianova, şirketlere “harika iş yeri” olma yolculuklarında rehberlik etmeyi ve insan odaklı kurum kültürüyle daha iyi bir dünya inşa etmeyi misyon edinen Great Place to Work® sertifikası almaya hak kazandı. ‘En İyi İşveren Marka’ adayları arasına girmeyi başaran Medianova, Great Place to Work® ismini kullanan şirketler arasına katıldı. Şirket olarak tüm çalışmalarında insan odaklı aksiyonlar alarak çalışanlarına başarı yolculuklarında kesintisiz destek verdiklerini vurgulayan Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Teknoloji ve yeniliklerden heyecan duyan yaratıcı kişilerden oluşan güçlü bir ekibe sahibiz. Bugüne kadar insan kaynakları yönetiminde ‘insan’ faktörünü hep odak noktamızda tuttuk, Great Place to Work® ismini kullanmaya hak kazanmamızı da insan kaynakları stratejimizin doğruluğunun bir göstergesi olarak yorumluyoruz” dedi.

Medianova, şirketlere “harika iş yeri” olma yolculuklarında rehberlik etmeyi ve insan odaklı kurum kültürleri ile daha iyi bir dünya inşa etmeyi misyon edinen Great Place to Work® sertifikası almaya hak kazandı. Great Place to Work® ismini kullanan şirketler arasına katılan Medianova, insan kaynağına yatırım yapan ‘insan’ odaklı İK stratejileri geliştirmeyi sürdürüyor.

 

Yönetim kademesinin güvenilirliği,  çalışanların kendilerine saygı duyulduğunu hissetmesi  ve kendilerine her türlü durumda hakkaniyetli bir şekilde davranılacağını ne derecede bekledikleri ile açıklanabilen “harika iş yeri” kavramı mevcut kurum kültürünü “harika” olarak tanımlamak için gerekli unsurlar arasında yer alıyor. “Harika iş yeri” kriterleri arasında; çalışanı önemsemek, takdir etmek, ilham vermek, toplumsal paylaşıma inanmak, fırsat eşitliği sağlayarak kadınları desteklemek, çeşitliliğe ve dijital dönüşüme önem veren kapsayıcı bir kurum kültürü yaratmak gibi faktörler öne çıkıyor. 30 yıllık bir araştırma geçmişine sahip olan Great Place to Work® modeli, çalışanların 5 boyut üzerinden mevcut kurum kültürü hakkındaki deneyimlerinin ölçümlemesini sağlıyor. 

 

 

 Genç istihdamını destekliyoruz

 

Great Place to Work® sertifikası almaya hak kazanmanın, aynı zamanda da ‘En İyi İşveren Marka’ adayları arasına girmeyi başarmanın kendileri için büyük önem taşıdığını belirten Medianova CEO’su Serkan Sevim, “İK alanında birçok farklı uygulamamız mevcut. Ekip ruhumuzu desteklemesi açısından ekibe katılacak arkadaşlarımız adına nitelikli bir yetenek yönetimi yürütüyoruz. Bu program sayesinde genç istihdamını ve üniversite öğrencilerini destekleme şansı yakalıyoruz. Öğrencilik hayatı devam ederken Medianova'da staj yapma şansı yakalayan öğrencilere bizimle part-time, mezuniyetleri sonrasında ise tam zamanlı çalışma seçenekleri sunuyoruz.  Tüm staj süreçlerinde belirli bir oryantasyon sürecine dahil olan stajyerlerimiz mentorleri ile birlikte kariyer yolculuklarında müthiş bir tecrübe kazanmış oluyorlar” diyor.

 

Kadının gücüne inanıyoruz

 

Kadın gücüne inanan bir kurum olduklarının altını çizen Sevim, “Kadın gücüne inanan ve istihdamını birinci dereceden destekleyen bir firmayız. Toplumsal fayda ile destek olabileceğimiz tüm etkinlikleri yakından takip ediyor ve uygulayıcısı olmaya çalışıyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çalışanlarımıza gönderdiğimiz kutularda Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı kitap ayraçlarıyla kadınlarımıza destek sağladık. Ayrıca, Mardin’de el yapımı sabun üretimi gerçekleştiren kadınlarımızı da destekleyerek toplumsal hayata katılan, üreten kadınlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Bu tip projeler içinde yer almayı sürdüreceğiz” dedi. 

 

Pandemi sürecinin iş yapış şekillerinin değişimi üzerindeki etkisine de değinen Serkan Sevim, “Medianova olarak pandemi sürecinde uzaktan çalışma fırsatı sunarken bu süreçte çalışanlarımızın tüm özel günlerini uzaktan da olsa değerli kılmaya ve kutlamaya özen gösteriyoruz. Bu süreç birçok firmanın farklı çalışan motivasyonları arayışına girmesi itibariyle de özel bir dönem, bu nedenle özellikle ekip ruhunu yansıtacak tebrik ve kutlama kapsamlı tüm etkinliklerle çalışanlarımızı ne kadar önemsediğimizi vurgulamaya çalışıyoruz” şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

Hayat boyu öğrenmeye odaklı kurum kültürü

 

Takım ruhuyla gurur duyduklarının altını çizen Sevim, “Çok çalışıyoruz ama ne zaman duracağımızı da biliyoruz, iş süreçlerinde ulaştığımız başarımızın sırrı da bu dengede saklı. Ne kadar çok fikir alışverişinde bulunursak o kadar çok gelişeceğimize inanıyor, farklı bakış açılarının bizi daha iyi bir şirket yaptığını düşünüyoruz. Hayat boyu öğrenmeye odaklı bir kurum kültürüne sahibiz. Cambly, Udemy, Coursera, Pluralsight, Enocta gibi iş ortaklıklarımızla çalışanlarımızın eğitim faaliyetlerine destek oluyoruz. MBA, Ph.D. ve sertifika programlarında da çalışanlarımızı destekleyerek öğrenim ücretlerinin bir kısmını karşılıyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı