MMY TANTUNİ GENEL MÜDÜRÜ YILDIRIM ŞİMŞEK İLE ÇOK ÖZEL

tarafından
199
MMY TANTUNİ GENEL MÜDÜRÜ YILDIRIM ŞİMŞEK İLE ÇOK ÖZEL

YILDIRIM ŞİMŞEK “GELECEĞE DAHA GÜÇLÜLER DEĞİL, DEĞİŞİME DAHA HIZLI AYAK UYDURABİLENLER KALACAKTIR”

Ben yıldırım ŞİMŞEK; Koç Holding, Tansaş, Kom Gıda ve Ceynak Holding gibi kurumsal firmalarda çalışma hayatım oldu.

Buralarda aldığım temel eğitim ve kazandığım tecrübe ile 2004 yılında Aile şirketimiz olan MMY TANTUNİ’ye geçiş yaptım. Amatör ruh heyecanı olan fakat tamamı profesyonellerden oluşan ekibimiz ile mücadelemizde tek bir amacımız var. “Herkese gerçek tantuni yedirmektir” diyen Şimşek; Teknolojik gelişmelerin her geçen gün hayatımızda daha büyük rol oynadığı 21. Yüzyılın bu günlerinde, bilginin daha süratli paylaşımı ve herkese açık olması ülkelerde ihtilallere varan sonuçlar doğurabilmekte veya eskiden bir senede yayılan ekonomik krizin aynı gün dünyaya yayılmasını sağlayabilmektedir.

Hayat her geçen gün daha süratlenmekte dünün hızlı firmaları bu günün ağır firmaları kalabilmektedir. Hem gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, hem de Türkiye’nin komşu bölgelerinde ekonomik, siyasi ve sosyal alanlarda önemli değişimler ve yeniden yapılanmalar göze çarpmaktadır. Bu süreç belirsizliklerle dolu olsa da, MMY Tantuni ailesi olarak geleceğe daha büyük bir heyecanla bakmamızı da sağlamaktadır.

Belirsizliği fırsata çevirebilen güçlü bir yapı olan  MMY Tantuni’nin Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de değişime öncülük etmek için gerekli meziyetler ve yapılar MMY Tantuninin kuruluşundan bu yana DNA’sına işlenmiştir. Erken uyarı sistemlerini etkin şekilde kurmuş olmak, uzun vadeye odaklanmak, stratejilerini yeni fırsatlara hızlı adapte edebilmek, tehditlere karşı finansal yapıyı sağlam tutmak, doğru risk yönetim mekanizmalarını kurmak, performans yönetiminde kısa vadeli getiri yerine sürdürülebilir değer yaratılmasını ödüllendirmekle, beraber, bu gelişmeleri fırsata çevirebilmemizdeki en önemli etken; her zaman önem verdiğimiz etkin bilanço ve risk yönetimidir.

Yüksek rekabet ortamında yüksek performans göstermek, firmaların varlığı ve sürekliliği için vazgeçilmezi olmakla birlikte, ancak dönemin gereklerine uygun stratejiler ile başarılı firmalar yaratılabilir. Yaratılan değerlerin devamı içinde değişime esneyebilmek kavramı kendisini sürekli ve yakıcı bir biçimde gündemde tutmaktadır. “Geleceğe daha güçlüler değil, değişime daha hızlı ayak uydurabilenler kalacaktır”, ilkesinden hareketle başlattığımız gelişim ve değişimin, bizi geleceğe daha sağlam adımlarla taşıyacağından eminim.

Mutlak hedef, kurumsal kimlik ve prestij esaslı girişimlerin, yükselen satış trendi ile yarışacağı bir dönem beklentisini, hafızalarımızda sürekli canlı tutmaktayız, Ki bu inanç ve motivasyon başarımızda kilit rol oynayacaktır. Bu amaçla kurumsal kimliğimize uygun uygulama ve süreçlerin büyük bir kısmı hayata geçirilmiş bir kısmı da projelendirilmiştir.

MMY Tantuni olarak bu yıl sektördeki 34. yılımızı kutlamaktayız. Ne mutlu bize ki, yüksek kalite ve etik anlayışımızdan ödün vermeden, dürüst ve titiz çalışma tarzımızı koruyarak bir kez daha kendi branşımızda sektörün lideriyiz.

Türkiye’nin her yerine kabul ettirdiğimiz yüksek standartlardaki hizmet ile kurulduğumuz 1987 yılından bu yana başarılı çalışmalara imza attık. Elde ettiğimize inandığım saygınlık, yüksek kalite ve etik çalışma anlayışımızın profesyonel ekip çalışmasıyla harmanlanmasının sonucudur. Teknolojiye ve inovasyona verdiğimiz önem yaptığımız yatırımlarla öncü ve anahtar rolümüzü sürdürmek, en önemli önceliklerimizden biri olmaya devam edecek.

  1. Yıl dönümümüzde MMY Tantuni Topluluğu olarak tüm başarılarımıza ulaşmakta en büyük desteği veren bizleri hep daha iyiye taşıyan misafirlerimize, tedarikçilerimize, yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkürü borç bilirim.