Mowico, yeni yatırım turunda Sina Afra’dan 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını duyurdu

tarafından
111
Mowico, yeni yatırım turunda Sina Afra’dan 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını duyurdu

Geçtiğimiz ay Tmob tarafından yatırım aldığı duyurulan mobil ticaret platformu Mowico, yeni yatırım turunda Tiko Kurucusu ve Melek Yatırımcı Sina Afra’dan 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. 

Geçtiğimiz ay Tmob tarafından yatırım aldığı duyurulan mobil ticaret platformu Mowico’dan yeni yatırım haberi geldi. E-ticaret sitelerine herhangi bir kod bilgisine gerek olmadan tamamen özelleştirilebilir native IOS & Android mobil uygulama geliştirme teknolojisi sunan Saas şirketi Mowico, 8 milyon dolar değerleme üzerinden aldığı bu yeni yatırım ile büyümeye devam edecek. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tiko Kurucusu ve Melek Yatırımcı Sina Afra, “Mowico, limitsiz özellik ve fonksiyon ekleyebilme seçenekleriyle, markalara sıradan bir mobil uygulama ara yüzü sunmaktan ziyade, tamamen kişiselleştirilmiş mobil uygulamalar sunan, global pazarda boy gösterecek sıra dışı bir deep tech girişimi. Melek yatırımcı olarak katıldığım ekibi aktif olarak globalleşme tarafında destekleyecek olmaktan heyecan duyuyorum” dedi. 

Tmob Kurucusu ve CEO’su Rudi Dökmecioğlu ise, “Mowico’nun Türkiye’de en hızlı milyar TL değerlemeye ulaşacak şirketlerden biri olacağını öngörüyoruz. Yatırım yapmamızın sebebi de Mowico’nun çok hızlı bir şekilde yeni yatırımlar alarak büyümesini sağlamaktı. Bu turda aldığı stratejik yatırım ile global hedeflere ve fonlara daha hızlı ulaşacağına, tamamı uluslararası olan e-ticaret müşterilerine yenilerini ekleyeceğine inanıyorum” dedi. 

 

Ne olmuştu?

Yolculuğuna 2020 yılında başlayan Mowico, e-ticaret web sitelerine altyapı fark etmeksizin direkt senkronize olarak, herhangi bir kod bilgisine gerek olmaksızın yeni fonksiyonlar ve üçüncü parti entegrasyonları ile tamamen özelleştirilebilen native mobil uygulama çıkartma imkânı sağlamaktadır. Kurulduğu günden beri hızla büyüyen Mowico, tamamı yabancı e-ticaret sitelerinden oluşan portföyü ile Shopify, Magento, BigCommerce gibi dünyanın önde gelen e-ticaret altyapılarıyla da partnerdir. 

Global bir teknoloji şirketi olarak geliştirdiği yenilikçi SaaS ve PaaS portföyü ile işletmelerin ihtiyaçlarına cevap veren Tmob, geçtiğimiz ay Mowico’ya 1.6 milyon dolar yatırım yaptığını duyurmuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı