Ruha şifa muhabbetleri.

tarafından
40
Ruha şifa muhabbetleri.

Bu kitap; Kur’an’ı Kerim’i anlayarak okumak, hissederek yaşamak isteyen iki arkadaşın ruhlara şifa olacak muhabbetlerinden derlendi. Vaize Merve Safa Likoğlu, Portakal Ağacı sosyal medya platformu ile tanınan Hatice Özdemir Tülün’ün sorularıyla kalplerde ışıl ışıl bir yol açıyor. Besmele, Fatiha ve kısa surelerin tefsirini; annelik, kadın olmak, toplumsal hayat, iş yaşamı, beklentiler, çocuk eğitimi ve dualarla bağlayan güncel bir anlatı. Ruha Şifa Muhabbetler 1, Kur’an’ı Kerim’i anlamak ve yaşamın her anında anladıklarının yansımasını görmek isteyenler için bir başucu kaynağı.

 

 

Merve Safa Likoğlu

1984 yılında, İstanbul Fatih’te dünyaya geldi. Küçük bir kız çocuğu iken bulduğu her yazılı kâğıdı okur, bulduğu her boş kâğıdı yazarak doldururdu. İmam Hatip Orta Okulunu ve İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğrenim gördü. Ardından 10 yıl Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Kur’an Kursu Öğreticiliği yaptı. Neredeyse her yaştan insanın Kur’an öğrenmesine rehberlik ettiği bu vazifeyi çok sevdi. Dört yılı aşkındır aynı kurumda Vaiz olarak görev yapıyor. Kurslarda, Halk Eğitim Merkezlerinde, Orta Okullarda, Liselerde, Fakültelerde, Kütüphanelerde, Toplantı Salonlarında İslam’ı anlatıyor. Hâlâ okumayı ve yazmayı çok seviyor. Zevci ve dört çocuğu ile hayatı paylaşıyor.

 

Hatice Özdemir Tülün 

Görgü tanıklarına göre 3 yaşıma kadar çok uslu bir çocukmuşum… Artık 1983 senesinde dünyanın yakınından geçen bir meteorun etkisinden midir nedir, birden o sedirle duvar arasına sıkışınca saatlerce sesi çıkmadan bekleyen bebek gitmiş, yerine saten yatak örtülerine makasla girişen, perdeleri mumla yanar mı yanmaz mı diye test eden, annesi kendisini ayağında sallarken kadıncağızı uyutup evin içinde turlayan bir çocuk haline dönüşmüşüm. 23 yaşımda Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat son sınıfta Portakal Ağacı isimli bir yemek blogu kurdum. Ardından blogun yemek kitabı çıktı. Şimdilerde bir yandan çocuklar ve yemek yapmaya meraklılar için farklı dergileri yönetiyor, bir yandan da kitaplar yazıyorum. Ama bunların da öncesinde esas kariyerim, eşimle beraber 3 çocuğumuzu büyütmek…

 

 

‘Ruha Şifa Muhabbetler 1’

Teknik Özellikler

Yazarlar: Merve Safa Likoğlu, Hatice Özdemir Tülün

Editör: Dr. Fatma Hazan Türkkol

Yayınevi: Hayykitap 833

Kategori: Gizli Hazinenin Keşfi 36

Türü: TASAVVUF / Kişisel Manevi Gelişim

Birinci baskı: Nisan 2021

Sayfa sayısı: 136

Ebat: 13,5×21 cm

Diğer: Ayraçlı 

Fiyatı: 26 TL KDV'DEN MUAFTIR

ISBN: 978-625-7685-43-6

Barkod: 9786257685436

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı