Sayılarla Eker I Run 23 Nisan Dijital Çocuk Koşusu

tarafından
60
Sayılarla Eker I Run 23 Nisan Dijital Çocuk Koşusu

Eker Süt Ürünleri’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerinde kutlamak durumunda kalan çocuklar için dijital ortamda gerçekleştirdiği Eker I Run 23 Çocuk Koşusu, ikinci yılında da çarpıcı rakamlara ulaştı. Türkiye Atletizm Federasyonu, Adım Adım ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın da destek verdiği organizasyona bu yıl 7 ülke 59 şehirden 624 çocuk katıldı. Renkli ve eğlenceli anların yaşandığı 23 Çocuk Koşusu sayesinde çocuklar bir kez daha unutamayacakları bir bayram coşkusu yaşadılar. İzlenme rakamı bakımından yaklaşık 7.000 kişi tarafından takip edilen Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu, sosyal medyada ise 823 binden fazla kişiye erişti.

Katılımcıların evlerinde kendi koşu parkurlarını oluşturdukları 23 Nisan Çocuk Koşusu’nda yüzlerce çocuk kendi koşu ekipmanlarını da hazırladı. Özellikle göğüs numarası tasarımında yaratıcılıklarını konuşturan tüm çocuklar, 101 metrelik parkurlarını bitirerek hep birlikte birinci oldular.

Eker Youtube kanalından da canlı yayınlanan etkinlikte çocuklar İstiklal Marşı’nı hep birlikte söyledikten sonra ısınma hareketlerini, Türkiye’nin en çok izlenen çocuk animasyon dizisinin kahramanı Kral Şakir ile birlikte yaptılar. Çocuklar, Kral Şakir’in yaratıcısı Varol Yaşaroğlu’na da merak ettikleri tüm soruları yönelttiler.

Türkiye dahil 7 ülkeden çocuklar katıldı

Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu farklı bir boyuta taşıyan 23 Nisan Çocuk Koşusu’yla ilgili çarpıcı rakamlar ise şu şekildeydi:

* Organizasyona 7 farklı ülke ve 59 şehirden toplamda 624 çocuk katıldı.
* En fazla katılım olan şehirler: İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara ve Balıkesir’di.
* Katılan çocukların yaş ortalaması 8 olarak tespit edildi.
* Katılımcıların 51’i 7-10 yaş aralığındaydı.
* 174 çocuk, 23 Nisan Çocuk Koşusu ile ilgili fotoğraflarını sisteme yükledi.
* Sosyal medya erişimi 823.290 kişi olurken toplam etkileşim sayısı 6.943 olarak hesaplandı.
* Organizasyonun toplam izlenme sayısı ise yaklaşık 7.000 olarak hesaplandı.

 

Sosyal medyadan gelen yorumlar

Sosyal medyadan gelen yorumların bazıları ise şöyleydi:

*Gelenekselleşme yolunda hızla ilerleyen 23 Nisan Çocuk Koşusunu bu yıl da tamamladık. Teşekkürler. 

* Göğüs numarası, start, finish noktası, bitirme madalyası, koşu sonu beslenme kiti ile tam bir yarış organizasyonunu tamamladık. Her şeyden önemlisi çok keyif aldık, kendimize güzel bir anı bıraktık. Teşekkürler EKER. 

* 23 Nisan sabahı, egemenliğimizin 101. Yılını kutlamak için koşacak minnoşum…

* Biz bu sene bayramımızı 23 Nisan Çocuk Koşusu’nda kutluyoruz. Bu canlı yayına katılacağımız ilk etkinlik olacak.

* Çocuklara kattığınız değerler için çok teşekkür ederiz. Emeğinize sağlık.

* Nisanur adımlarını tamamladı 101 metre. 23 Nisan Bayramı ile daha da anlamlı oldu.

* Doriş bu yıl da yarışa hazır. Kaydını yaptırdı, hazırlıklara başladı. Son hız hazırlanıyor.

* Böyle bir organizasyona öncülük etmeniz ne kadar güzel. Sabahtan beri hikayelerinize bakıyorum. Gözleri ışıl ışıl çocukları görmek harika bir şey. Hepsi mutlu, hepsi başarmanın tadını çıkarıyor. Tekrar teşekkürler.

* Biz de bu güzel günde sizlerle birlikte olmaktan gurur duyduk. Mutlu bir 23 Nisan yaşadık. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Yaşasın 23 Nisan.

* Bugünkü yayınınız için Eker grubuna, emeği geçen herkese teşekkür ederim.

1977 yılından bu yana çocuklarımızı sağlıklı ve lezzetli ürünlerle buluşturan Eker, çocukların hayatına değer katacak projeleri hayata geçirmeye önümüzdeki dönemde de devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı