Selçuk Özdağ’a saldıranlar tahliye edildi!

tarafından
196
Selçuk Özdağ’a saldıranlar tahliye edildi!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ’a saldırarak sopa ile darp eden ve silah çeken 5 şüpheli, savcılığın talebi üzerine 20 gün sonra tahliye edildi. Özdağ, “ülkede artık hiç kimsenin can güvenliği yoktur” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ’a saldıran 5 şüpheli tahliye edildi. Kararı veren ağır ceza mahkemesi, 'asliye ceza mahkemesiyle yaşanması muhtemel görev uyuşmazlığı nedeniyle sanıkların mağduriyetine neden olabileceğini' gerekçe gösterdi. Kararla ilgili siyasi parti liderlerinden peş peşe tepkiler geldi.

“SESSİZ SEDASIZ SERBEST BIRAKILDILAR!”

“Tuz koktu, tuz!” diyen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Selçuk Özdağ'ı sokak ortasında öldürmeye teşebbüs eden 5 zanlı, bir cuma gecesi sessiz sedasız serbest bırakıldı! Bu sadece partimize değil demokrasimize saldırıdır! Başta siyasi partiler ve STK’lar olmak üzere milletimizi dayanışma içinde olmaya davet ediyorum.” diyerek çağrıda bulundu.

“SALDIRI DEMOKRASİMİZİ HEDEF ALMIŞTIR”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, “Suçun cezasız kaldığı, mafya artıklarının cesaretlendirildiği bu düzen, sadece siyasileri, STK'ları, evlatlarımızı değil, tüm Türkiye'yi ve demokrasimizi hedef almaktadır. Bedeli ne olursa olsun, bu ülkeye demokrasi gelecek ve hiçbir suç cezasız kalmayacak!” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEDE KİMSENİN CAN GÜVENLİĞİ YOKTUR”

Saldırganların serbest bırakılmasına ilişkin olayın birinci dereceden mağduru olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ ise, “Ülkede daha ne kadar adaletsizlik, hukuksuzluk, haksızlık, kanunsuzluk olabilir diye düşünürken her gün bunlara bir yenisi ekleniyor. Bir Cuma günü namaza giderken uğradığım saldırının üstünden 20 gün geçti ve o saldırganların yine bir Cuma günü serbest bırakıldığını öğreniyoruz. Bu saldırı yalnızca şahsıma yönelik bir saldırı değildir. Bunu herkesin anlaması lazım. O yumruk, tekme, sopa bana değil ifade özgürlüğüne, demokrasiye, hak arayışına, Türkiye’ye atılmıştır. Bu demektir ki ülkede hiç kimsenin can güvenliği yoktur. Ansızın bir saldırıya uğrayabilirsiniz ve size saldıranlar cezasız kalabilir. Sonra ülkede can güvenliği yok, mal güvenliği yok, iktidara güven yok, bu yüzde ne yatırımcı geliyor ne de burada olan yatırımcı ülkede kalıyor deyince hain ilan ediliyoruz. Asıl ihanet, göz göre göre yapılan saldırıya karşı eli kolu bağlı olan bir adalet sisteminin olmasıyla demokrasiye edilmiştir.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı