Tdp Konak İlçe Başkanı Okçu: İktidar bu yangında da sınıfta kaldı

tarafından
32
Tdp Konak İlçe Başkanı Okçu: İktidar bu yangında da sınıfta kaldı

Türkiye Değişim Partisi Konak İlçe Başkanı Maksut Okçu, orman yangınlarına ilişkin üzüntüsünü dile getirerek yangınların arasında mal satma peşinde olan THK Kayyumu Cenap Aşçı’ya ve iktidara tepki gösterdi.

TDP Konak İlçe Başkanı Okçu açıklamasında: “THK’nın 14 yangın söndürme uçağını satışa çıkarılmasının ardından şimdi de kurumun İzmir, Muğla ve Bodrum başta olmak üzere Türkiye genelindeki 43 taşınmazı satışa çıkarıldı.

Ülkemizde yangınlarla mücadelede havadan yetersiz kalırken öte yandan Atatürk’ün emaneti kurum parça parça satışa çıkarılıyor. THK'nın kayyum eliyle tasfiyesine son verilmeli, satış için yapılacak tüm ihaleler iptal edilmelidir.  
Yönetemeyen iktidar ormanlarımıza dahi sahip çıkamadı.

Milletimizin yüreği parça parça oldu. Yediden yetmişe herkes ülkemiz için seferber oldu. İktidarın zihniyeti ciğerlerimizi yaktı, kül etti. Sanatçılarımız sosyal medyadan çığlık çığlık hava desteği çağrısında bulundu. Ama güçlüyüz naraları atan iktidar bu yangında da sınıfta kaldı.

Binlerce hektar alan, binlerce canlı, vatandaşlarımız hayatını kaybetti. Tek temennimiz biran önce devam eden yangınlarında kontrol altına alınarak, bu vahim olaydan kurtulmaktır” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı