TGSP ile tercih döneminde rehberin yanında

tarafından
32
TGSP ile tercih döneminde rehberin yanında

2 Milyonu Aşkın Gencin Girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın Sonuçları Nihayet Açıklandı. Üniversite Tercihi Yapacak Gençler ve Aileleri İse Şimdi Tercihlere İlişkin Akıllarını Kurcalayan Soruların Cevabını Aramaya Koyuldu

 

 

Aylardır devam eden üniversite sınav maratonu, sonuçların açıklanmasıyla nihayet sona erdi. Şimdi ise adayları ve ailelerini “hangi bölüm, hangi şehir, hangi üniversite” sorularıyla birlikte tercih heyecanı sardı. Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP), bilgi kirliliğinin yoğun olduğu şu dönemde adayların üniversite ve bölümlere ilişkin sağlıklı bilgi almalarını sağlayacak bir projeye imza attı. Tercih Rehberliği adı verilen bu proje, adayların hayalini kurdukları üniversite ve bölümlerde öğrenim gören rehberler ile hızlı ve ücretsiz şekilde iletişim kurmalarına imkân tanıyor. 

 

TERCİHLER HAKKINDA GÜVENİLİR BİLGİYE ULAŞMAK ARTIK ÇOK KOLAY

 

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nun (TGSP) öncülünde Türkiye’nin önde gelen 36 gençlik STK’sının ortaklığında gerçekleştirilen Tercih Rehberliği Projesi, bu sene Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren ve tercih yapma hakkını elde eden aday gençler ile halihazırda üniversite öğrenimine devam eden gençler arasında köprü kurarak aday gençlerin bölümler hakkında doğru ve güncel bilgi almalarına imkân tanıyor.

 

İSTEDİĞİN BÖLÜMDE OKUYAN REHBER SENİ ARASIN

 

Adaylar, tercihrehberligi.com adresinde yer alan “Tercih Yapmak İstiyorum” butonuna tıklayarak karşılarına gelen aday başvuru formunu doldurup, hakkında bilgi almak istedikleri 3 üniversiteyi ve bölümü Tercih Rehberliği ile paylaşıyor. Başvuru işleminin ardından bünyesinde 180 üniversite ve 200’den fazla bölümde öğrenim gören 3000’i aşkın nitelikli rehberin bulunduğu sistem tarafından adaylar en uygun rehberler ile eşleştiriliyor. Rehberi tarafından aranan adaylar, hayalini kurduğu üniversite ve bölümle ilgili doğru ve güncel bilgileri edinirken aklını kurcalayan tüm sorulara da rehberinin yardımı ile cevap buluyor. 

 

Ücretsiz tercih rehberliği hizmeti almak isteyen üniversite adayı gençler 5-20 Ağustos tarihleri arasında tercihrehberligi.com adresi ziyaret edebilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı