“TÜHİD ve Marketing Türkiye Gençler İçin İş Birliği Yapıyor”

tarafından
74
“TÜHİD ve Marketing Türkiye Gençler İçin İş Birliği Yapıyor”

TÜHİD-Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ve Marketing Türkiye Dergisi iş birliği ve Shell Türkiye’nin desteğiyle “Geleceğin İletişimcileri İçin Dijital Dergi” projesi başlıyor.

 

Geleceğin genç iletişimcilerinin sektörle bağlarını kuvvetlendirmek ve eğitim süreçlerine katkıda bulunmak için Türkiye genelinde iletişim fakülteleri ve öğrencilerine her ay “Marketing Türkiye Dergisi’ne” dijital olarak erişim imkanı sunulacak.

 

İlk etapta 22 iletişim fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri ile başlayan proje, süreç dahilinde Türkiye geneline yayılacak. İlerleyen dönemde, iletişim fakülteleri TÜHİD’e başvuruda bulunarak, projeden yararlanabilecek.  

 

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş projeye ilişkin şöyle konuştu; “Sektörümüzün kıymetli yayını Marketing Türkiye Dergisi ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye genelinde 22 iletişim fakültesi ile başladığımız bu projede amaç; fakültelerin kaynak ulaşımına destek olmak ve genç iletişimcilerin sektöre yönelik gelişimlerine katkıda bulunmak. İlerleyen dönemlerde Türkiye’deki tüm iletişim fakülteleri ve öğrencilerinin bu projeden fayda sağlaması için çalışmalarımız devam edecek.”

 

Ayrıca, TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Karakaş; “İletişimin daha da önem kazandığı, toplumsal gücü ile sorumluluklarının artığı bu dönemde Türkiye'deki 70’e yakın iletişim fakültesi iletişimin geleceği için çok önemli. İletişim yönetiminden gazeteciliğe, sinemadan iletişim tasarımına genç iletişimciler sektörümüzün geleceği.” dedi.

 

Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen; "Pazarlama iletişimi önemini giderek artırırken, sektörümüzün insan kaynağının mesleki yetkinlikleri beklentilere yanıt veremiyor. Eğitim sürecinde uygulamada yer bulamayanlar hiçbir deneyim kazanmadan piyasada kendilerine yer bulmaya çalışıyor. Bir akademi/sektör iş birliği olarak düşünülen öğrenmeye dayalı geliştirici program, güncel içeriklerin Marketing Türkiye aracılığıyla öğrencilere ulaşmasını sağlayacak. Bu bağlamda öğrencilerin mesleki gelişmelerine katkı vermeyi istiyoruz. TÜHİD'in bu kapsamdaki çalışmalarına destek olmaya devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı