Vitabiotics’ten 23 Nisan’a Özel Proje: Vitabiotics ile Sağlıklı Nesiller

tarafından
63
Vitabiotics’ten 23 Nisan’a Özel Proje: Vitabiotics ile Sağlıklı Nesiller

Vitabiotics Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılına özel TİDER ve Acil İhtiyaç Projesi Vakfı ile yaptığı iş birliği çerçevesinde çocukların sağlıklı beslenmelerini desteklemek için 9 bin kutu Wellkid® İmmune Liquid ürünü bağışladı.

 

Dünya Sağlık Örgütü, günlük olarak ihtiyaç duyduğumuz vitamin ve mineralleri gıdalardan alabilmemiz için günde 5-9 porsiyon sebze veya meyve tüketimini öneriyor. Türkiye’de ise günlük sebze-meyve tüketim miktarı 2,5 porsiyon ile sınırlı kalırken; et, süt, bakliyat gibi diğer besin öğelerinin de tüketimi yine gerekli miktarların altında. Bu durum özellikle gelişme çağındaki çocukların sağlığını doğrudan etkiliyor. Bu bilinçle hareket eden Vitabiotics Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Vitabiotics ile Sağlıklı Nesiller” projesiyle Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ve Acil İhtiyaç Projesi Vakfı (AİP) ile yaptığı iş birliği kapsamında çocukların normal sağlıklarını besin takviyeleriyle desteklemeyi amaçlıyor.

 

“Vitabiotics ile Sağlıklı Nesiller” projesi çerçevesinde 9 bin kutu ürün bağışı ile çocukların iyi hallerini korumalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini söyleyen Vitabiotics Türkiye CEO’su Ayşen Dinçer, “Geleceğimiz çocuklarımızın sağlıkla yaşamasını, sağlıkla büyümesini istiyoruz. Bu misyonla yola çıktığımız projede özellikle yeterli gıdaya erişimi olmayan çocuklarımıza ulaşmak için TİDER ve AİP ile güçlerimizi birleştirdik ve çocukların sağlıklı gelişimi için gerekli olan 15 mikro besini içeren ürünümüz Wellkid® Immune Liquid’den 9 bin kutu bağışladık. Wellkid® Immune Liquid, 

Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen dozlarda D vitamini ve çocuklarda zekâ gelişimi ile normal büyümeye katkı sağlayan iyot içeriyor.Bundan sonra da yapacağımız farklı sosyal sorumluluk projeleriyle toplum sağlığına katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı