Ambalajlı Tüketim Mallarında Dijital Dönüşüm Verimliliği Artıyor

tarafından
123
Ambalajlı Tüketim Mallarında Dijital Dönüşüm Verimliliği Artıyor

Özellikle içecek sektörü olmak üzere, tüm ambalajlı gıda endüstrisine yönelik otomasyon çözümleri ve entegre MES fonksiyonlarına sahip proses kontrol sistemleri sunan ProLeiT, İDA Proses iş birliğiyle fabrikalara verimlilik artıran çözümler sunuyor.

 

Merkezi Almanya'da bulunan ProLeiT, dünya çapındaki tüm proses mühendisliği endüstrileri için proses kontrol teknolojisi, otomasyon çözümleri ve entegre MES fonksiyonlarına sahip proses kontrol sistemleri sunuyor.

Özellikle içecek endüstrisi olmak üzere tüm gıda, kimya ve ilaç sektörlerine yönelik otomasyon çözümleri sunan ProLeiT, Schneider Electric tarafından alınmasının ardından daha da güçlenerek fabrikaların dijital dönüşümünü hızlandırıyor.

 

“İŞ BİRLİĞİMZİN İLK PROJESİ İÇİN HEYECANLIYIZ”

ProLeiT firmasının Satıştan Sorumlu Başkanı Leonard Mitranescu, söz konusu iş birliği ve ilk proje ile ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

“Yeni sistem entegratörümüz İDA Proses firmasına ‘hoşgeldiniz demekten onur duyarım’. CEEMEA Bölgesi (Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika)’nde en büyük Türk küresel gıda üreticilerinden biri için ortaklaşa ilk projeyi yürütmekten dolayı büyük heyecan duyuyoruz. Projenin başlangıç aşamasında, bizi güvenle ve mükemmel bir şekilde destekleyen Schneider Electric Türkiye'den meslektaşlarımıza özel teşekkürlerimizi sunarız.

 

“VERİ TOPLAMA VE ANALİZ İMKANI SUNUYOR”

Hat Yönetim Sistemimiz (Line Management System/LMS), son kullanıcının/müşterinin gereksinimlerini tam olarak karşılıyor ve kompakt bir çözüm olarak üretim hatları, makinalar ve tesislerde veri toplama ve analiz işlevlerini birleştiriyor. Sistem, mevcut operatör istasyonlarındaki web tarayıcılar veya mobil cihazlar aracılığıyla çalıştırılıyor.

Söz konusu kompakt çözüm, dolum ve paketleme hatlarının yanı sıra yardımcı tesislerin optimize edilmesi için de bir temel görevi görüyor.

 

“9 FABRİKADA 82 HATTI TAKİP EDECEĞİZ”

Çözümümüz, Türkiye’de 9 fabrikada toplamda 82 hattın teşhis edilmesinde ve izlenmesinde kullanılacak. Gerekli lisansları sağlamak ve desteğimizi sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Projenin mühendislik, yürütme ve sahada devreye alma işlemleri, İDA Proses tarafından gerçekleştirilecek.

Bu, ilk ve önemli projenin İDA Proses ile birlikte profesyonel bir şekilde hayata geçirilmesi için hazırız.”

 

“DİJİTALLEŞMEDE İHTİYAÇLAR NOKTASINDA DESTEK OLACAK”

İş birliğine ilişkin İDA Proses Genel Müdürü Niyazi Ağaçdiken ise, “ProLeiT ile gerçekleştireceğimiz iş birliğimiz konusunda son derece heyecanlıyız. ProLeiT'in içecek, fırıncılık, süt ürünleri, gıda, kimya ve ilaç endüstrilerindeki uzmanlığı ve üstün, kaliteli ürün portföyü, müşterilerimizin dijitalleşme yolculuğundaki gereksinimlerini karşılamamızda bizlere yardımcı olacak.” şeklinde konuştu.

 

TÜRKİYE’DE TEK SİSTEM ENTEGRATÖRÜ

Schneider Electric’in Proses Otomasyonu departmanının Türkiye’deki tek sistem entegratörü olarak hizmet veren İDA Proses, ProLeiT’in ambalajlı ürün sektörlerindeki uzmanlığıyla endüstriye çözüm sunacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı