Bu kitaplar herkese “iyi gelecek”

tarafından
107
Bu kitaplar herkese “iyi gelecek”

İnsanlığı ortak bir deneyimde buluşturan ve birlikte çözüm üretmenin önemini hatırlatan pandemi döneminde kitaplar, duygusal ve düşünsel dünyamızın en vazgeçilmez eşlikçisi oldu. Bu benzersiz dönemde sorunlara yaratıcı çözümler bulmanın ve gerçekçi umutlar üretmenin yollarını okurları, yazarları, çizerleri ve çevirmenleriyle omuz omuza arayan Tudem Yayın Grubu, 2021 baharını "herkese iyi gelecek" kitaplarla karşılıyor.

Hanzade Servi, Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB) hakkında farkındalık yarattığı Kumsal'ın Çizgili Dünyası'yla; Koray Avcı Çakman, yayıma hazırlanan bir kitabın okura ulaşma serüvenini sayfalarına taşıdığı Bir Kitabın Macerası'yla; Mavisel Yener, günlük ve anı türlerine dair değerli bilgiler aktardığı Günlük de Neyin Nesi? adlı eseriyle; Pelin Güneş ise ilkgençlik heyecanlarına odaklandığı Sıkıldım, İki Hafta Yokum isimli romanıyla yeni yayın döneminde okurlarını selamlıyor.

Savaş Atı'nın yaratıcısı, eserleri onlarca dile çevrilen İngiliz yazar Michael Morpurgo, yeni romanı Gölge ile bu kez gözünü Asya kıtasındaki insanlık dramına çeviriyor ve Afgan bir çocuğun hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor. Yayımlandığı günden bu yana on binlerce okurun beğenisini kazanan Üç Çocuk, Bir Öğretmen ve Unutulmaz Bir Gün'ün bol ödüllü yazarı John David Anderson, son yapıtı Tuhaflıklar Ailesi Yollarda ile gizemli bir serüven eşliğinde aile bağlarının ve duyguları ifade etmenin önemine değiniyor.

Büyük beğeniyle takip edilen ''Sen de Oku'' koleksiyonu yeni kitaplarıyla yoluna devam ediyor. Küçük Hekim ve Geceden Kaçış bu dönemin öne çıkan kitapları arasında yer alıyor. Ayrıca, okuma güçlüğü çeken, okumaya yeni başlayan ve okuma becerisini geliştirmek isteyen çocuklara yol göstermek amacıyla hazırlanan Okuma Güçlüğü'ne Yönelik Alıştırmalar -1 Ses Farkındalığı, sunduğu görsel, işitsel ve yazınsal alıştırmalarıyla okumayı oyun hâline dönüştürmeyi başarıyor. Koleksiyonun önemli bir uzantısı olarak, geçtiğimiz güz aylarında ilk meyvelerini veren ''Sen de Oku Klasikler'' seçkisi ise iyiden iyiye palazlanıyor. Hanzade Servi'nin tekrardan hayat verdiği Peter PanMavisel Yener'in yeniden anlattığı Oz Büyücüsü ve Ümit Mutlu'nun duru bir yorum kattığı Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, bahar aylarında okurlarla buluşuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı