Dell İş İstasyonu Pazarında Zirvede Yer Alıyor

tarafından
107
Dell İş İstasyonu Pazarında Zirvede Yer Alıyor

IDC rakamlarına göre, Dell Technologies Türkiye’de iş istasyonu pazar payını yüzde 49,1’e çıkararak zirvedeki yerini sağlamlaştırdı

 

Dünyanın en kapsamlı bilgisayar portföyüne sahip Dell Technologies, son dönemde hızla büyüyen pazarda yüksek performans istenen ürünlerde elde ettiği başarıyı açıkladı. IDC’nin Türkiye için hazırladığı pazar raporuna göre, Dell Precision iş istasyonları 2020 son çeyreğini yüzde 49,1’lik pazar payı ile zirvede tamamladı.

 

Yoğun grafik işleme, veri analizi ve CAD modelleme gibi zorlu iş yüklerinin üstesinden gelmek için tasarlanmış Precision iş istasyonları, uzaktan çalışma ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde mobil portföyü ile fark yaratıyor.

 

Dell Technologies Son Kullanıcı Çözümleri Ülke Satış Müdürü Ümit Yeşiltaş, “Bilgisayar, çalışma şeklimizi yeniden tasarlama sürecinde daha üretken olmak için duyulan ihtiyaçların merkezinde yer alıyor. Yeni normalde gerek duyulan yüksek GPU ihtiyacını karşılamak için ideal bulunan iş istasyonlarına ilgi hem özel hem de kamu sektöründe artıyor. Biz de Dell Technologies olarak yeni normalde tüm kullanıcıların yanında olmaya devam ediyoruz” dedi. Dell Optimizer ile profesyonel kullanıcıların yapay zeka tabanlı bir desteğe de sahip olduklarını vurgulayan Yeşiltaş, Precision serisinin yanı sıra Latitude ve OptiPlex cihazlarda da yer alan bu teknolojinin faydalarını şöyle sıraladı:

 

  • Yerleşik yazılım, her bir kişinin nasıl çalıştığını öğreniyor ve en önemli görevlere odaklanmalarına yardımcı olmak için davranışlarına uyum sağlıyor.
  • Genel uygulama performansını artırmak için perde arkasında çalışırken, daha hızlı oturum açma ve güvenli kilitleme özeliklerini otomatik olarak sağlıyor.
  • Günümüzde en çok kullandığımız görüntülü konuşmalarda etraf seslerini ortadan kaldırıyor ve konferans görüşmelerindeki arka plan gürültüsünü azaltıyor
  • Pil çalışma süresini optimize ederek uzatıyor, beklenmedik güç kayıplarının önüne geçiyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı