EBRD, 30. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen toplantıda iklim değişikliğine odaklandı

tarafından
62
EBRD, 30. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen toplantıda iklim değişikliğine odaklandı

Ebru Dildar Edin: “Garanti BBVA olarak iklim değişikliği ve kapsayıcı büyüme stratejilerimiz ile birlikte 15 yılı aşkın bir süredir organizasyon yapımızı beklenmeyen krizlerin çözümüne yönelik olarak güçlendiriyoruz”

 

Garanti BBVA’nın yer aldığı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) 30. Olağan Genel Toplantısı ve İş Forumu 28 Haziran- 2 Temmuz tarihlerinde gerçekleşti. EBRD’nin 30. yılı kapsamında düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını ABD İklim Elçisi John Kerry yaparken Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin “Düşünülmeyeni Düşünmek” paneline katıldı. Eski İngiltere Merkez Bankası Başkanı ve BM İklim Eylemi ve Finans Özel Temsilcisi Başkanı Mark Carney ve London School of Economics Direktörü Ekonomist Minouche Shafik’in de konuşmacılar arasında yer aldığı “Düşünülmeyeni Düşünmek” paneli Thinking the Unthinkable inisiyatifi kurucuları Nik Gowing ve Chris Langdon moderatörlüğünde gerçekleşti. 

 

Ebru Dildar Edin, yeni normalde derinleşen iklim krizine yönelik  durumun aciliyetine dair liderlerin nasıl değişmesi gerektiği ve pandemi sonrası normalleşme sürecinde şirketlerden ve liderlerden beklentilerin konuşulduğu panelde beklenmeyen krizler karşısında liderlerin nasıl hazırlıklı olması gerektiği ve Garanti BBVA’nın çevik ve dirençli sürdürülebilirlik yapısı hakkında bilgi verdi. Ebru Dilar Edin, “İklim aciliyeti ve COVID-19 krizlerinden güçlü çıkmayı amaçlayan şirketler, öncelikle liderlerin sürdürülebilirlik bakış açılarının dönüşümüne ihtiyaçları var. Sürekli değişen küresel mega trendler, dış paydaşların beklentileri ve kurum içi bilinç bu süreçte mutlaka göz önünde bulundurulması gereken olgular arasında yer alıyor. Garanti BBVA olarak iklim değişikliği ve kapsayıcı büyüme stratejilerimiz ile birlikte 15 yılı aşkın bir süredir organizasyon yapımızı beklenmeyen krizlerin çözümüne yönelik olarak güçlendiriyoruz. Liderlerimizin vizyonu ve desteği ile, toplumun dönüşümüne iş stratejimize entegre ettiğimiz sürdürülebilirlik ilkeleri ile katkıda bulunuyoruz.” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı