Gıdanın güvenliği SAICA PACK’e emanet

tarafından
53
Gıdanın güvenliği SAICA PACK’e emanet

Saica Pack Türkiye, Sakarya tesisleri için “Üretim ve Kalite Süreçlerinde 100 Gıda Güvenliğini belgeleyen AA derece BRC/PM sertifikasını almaya hak kazandı. 

 

Her gün milyonlarca tüketicinin hayatına dokunan gıda ambalajlarının güvenliği, özellikle pandemi dönemi ile birlikte önemini arttırdı. Perakende markaları bu alandaki süreç iyileştirmelerini hızlandırırken, tedarik zincirinde gıda güvenliğini sağlayan ambalaj üreticileri de bu konuda önemli adımlar atmaya devam ediyor. 

 

Pandemi döneminde gıda güvenliği ile ilgili sunduğu yenilikçi çözümlerle dikkat çeken Saica Pack Türkiye, Sakarya tesisleri için “Üretim ve Kalite Süreçlerinde 100 Gıda Güvenliğini belgeleyen AA derece BRC/PM sertifikasını almaya hak kazandı. Dünya’da 20’den fazla ülkede gıda ambalajlarındaki güvenlik standartlarını koruyan BRC/PM sertifikası, 150-200 derece ısı ile izole ortamda üretilen oluklu mukavva ambalajlarının tüketiciler için 100 hijyen sağladığını belgeliyor. 

 

Saica Pack Türkiye Ülke Müdürü Ergun Nalbantoğlu, 100 Gıda Güvenliğinin sürdürülebilir gelecek için en önemli adımlardan biri olduğunun altını çizerken, tüketicilerin alışveriş tercihlerinde hazır gıdanın yükselmesi ile birlikte market raflarındaki ambalajlı gıda ürünlerinin bu standartları sağlaması gerektiğini belirtti. 

 

Gıda güvenliği ve ambalaj hijyeninin Saica Pack Türkiye için üretime başladıkları ilk günden beri büyük bir önem taşıdığını belirten Nalbantoğlu, inovasyon odaklı uçtan uca müşteri çözümlerimizi AA Grade BRC/PM sertifikası ile taçlandırarak perakende sektörüne değer katmaya devam edeceklerini kaydetti. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı