Huami Corporation, Adını Zepp Health Olarak Değiştirdi

tarafından
82
Huami Corporation, Adını Zepp Health Olarak Değiştirdi

Yeni isim, şirketin genişleyen sağlık teknolojisi portföyünü ve endüstriyel sağlık hizmetleri teknolojisindeki büyümesini yansıtıyor.

Amazfit markasının yaratıcısı Huami Corporation, şirketin adını “Zepp Health Corporation” (NYSE: ZEPP) olarak değiştirdiğini duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada isim değişikliğinin yurtdışı pazarında geçerli olduğu bildirildi.  Zepp ismi, şirketin sağlığı teknolojiyle birleştirmesine, mevcut ürün portföyünü genişletmesine ve endüstriyel sağlık hizmetleri teknolojisi pazarına olan taahhüdünü daha iyi yansıtmasına hizmet etmek üzere tercih edildi. Zepp ayrıca dilleri, kültürleri ve sınırları aşan, hatırlanması kolay bir isim olarak öne çıkıyor.

Akıllı sağlık teknolojisinde endüstri lideri olan Zepp Health, şirketin biyometrik verileri ölçmek ve klinik sağlık sonuçlarını iyileştirmek için, eyleme geçirilebilir önerilerde bulunmak üzere teknoloji kullanımını öne çıkaran yeni yönünü kapsıyor. Zepp Health, genişleyen akıllı sağlık ürünleri yelpazesini ve sigortacılar, sağlık hizmetleri sağlayıcıları, işverenler, ilaç şirketleri ve benzerleri için analitik hizmetleri yönlendiren yapay zeka çipleri, biyometrik sensörler ve sağlık verileri algoritmalarından oluşan tescilli bir teknoloji platformu geliştirdi.  

2011 yılında Silikon Vadisi'nde kurulan tanınmış bir uluslararası marka olan Zepp, küresel ölçekte sensörler yardımıyla golf, beyzbol ve tenis oyuncularının performanslarının izlendiği güçlü bir ağa sahip. Bununla yanı sıra Zepp, veriye dayalı sağlık çözümlerine güç veren donanım ve yazılım teknolojilerinden yararlanarak üst düzey akıllı saatler ve dijital sağlık yönetimi hizmetleri sunuyor. Şirket, Amazfit akıllı saatler başta olmak üzere giyilebilir akıllı teknoloji ürünleri serisinin yanı sıra, dijital sağlık yönetimi ve hizmetleri için Zepp isimli mobil uygulamayı da kullanıcılara sunuyor.

Amazfit Hakkında

Eylül 2015'te kurulan Amazfit, Huami Technology'nin (NYSE: HMI) sahibi olduğu özel bir markadır. Stratos serisi, Basic serisi, Flagship serisi, Health serisi, Fashion serisi, Outdoor serisi ve X dahil olmak üzere yedi farklı model akıllı saat ve bileklik ürünü sunmaktadır. Amazfit ayrıca TWS spor kulaklıkları, akıllı koşu bantları, akıllı vücut yağ ölçümü ve spor malzemeleri dahil olmak üzere spor ve sağlıkla ilgili diğer akıllı donanımlar da üretmektedir. Olağanüstü tasarımı ve işçiliğiyle Amazfit akıllı saatler, Alman iF Endüstriyel Tasarım Ödülü ve Red Dot Tasarım Ödülü gibi birçok ödüle sahiptir. Amazfit ürünleri Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Japonya dahil olmak üzere 70'den fazla ülke ve bölgede yer almaktadır. IDC küresel giyilebilir cihaz pazarı izleme raporuna göre 2020'nin ilk yarısında Amazfit saatleri İtalya, İspanya, Hindistan ve diğer bölgelerdeki yetişkin saat pazarının en büyük payına sahiptir ve Çin, Almanya, Fransa, Rusya ve Brezilya gibi ülkelerde en çok satan ürünler arasında yer almaktadır. Türkiye’deki resmi operasyonuna 2020 yılı sonunda başlayan teknoloji devinin Türkiye’deki liderliğini akıllı telefon ve tüketici elektroniği sektörünün deneyimli ismi Murat Sungur Özkan yürütüyor. Türkiye’de önde gelen e-ticaret siteleri başta olmak üzere çok sayıda saygın satış kanalından ulaşılabilen Amazfit’in yenilikçi ürünleri ve marka hakkında daha fazla bilgi için www.amazfit.com/en/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı