İBB Şehir Tiyatroları Salondan Yayın’da 2. perde başlıyor

tarafından
203
İBB Şehir Tiyatroları Salondan Yayın’da 2. perde başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kültür-sanat etkinliklerini sanatseverlere online olarak ulaştırmaya devam ediyor. Sanatseverleri, çocuklar için özel programlar, hazırlıkları devam eden oyunlarımızın provaları, İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren isimlerle söyleşiler, uzun süre kapalı gişe sahnelenmiş oyunların tekrar gösterimleri gibi pek çok etkinlik bekliyor.

İBB Şehir Tiyatroları’nın Ocak ayında kurumsal sosyal medya hesaplarından sanatseverlerle buluşturacağı söyleşi, okuma provası ve oyun gösterimi programları:

15 Ocak Cuma günü 20:00’de Çat Kapı Prova’da hazırlıkları devam eden Herkes Sihirbaz Olacak adlı çocuk oyunumuzun okuma provası yayınlanıyor.

16 Ocak Cumartesi günü 11:00’de Çocuk Saati’nde birçok farklı etkinlik çocukları bekliyor. Profesör Malumatfuruş’la Denenmemiş Deneyler, Karagöz Hacivat, Kukla Yapımı ve Hikâye Zamanı programları çocuklarla buluşacak.

16 Ocak Cumartesi günü 19:00’da, “Sahnenin Gizli Kahramanları” isimli söyleşimizin yeni konuğu Sahne Teknisyeni Süleyman Çetiner olacak.

23 Ocak Cumartesi günü 15:00’te, “Müge Akyamaç ile Role Hazırlık Atölyesi” gerçekleştirilecek. Oyunculuk mesleğinde, bir oyuncunun role hazırlanma teknikleri, nelere dikkat etmesi gerektiği, karakter okuma ve değerlendirme gibi belirli çalışmalar bu atölye çerçevesinde katılımcılarla paylaşılacak.

24 Ocak Pazar günü 20:00’de İBB Şehir Tiyatroları Sahne Direktörü, Oyuncu Ayşegül İşsever ile oyunculuk üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

29 Ocak Cuma günü 20:00’de Çat Kapı Prova’da hazırlıkları devam eden Antigone adlı oyunumuzun okuma provası yayınlanıyor.

30 Ocak Cumartesi günü 11:00’de Çocuk Saati’nde birçok farklı etkinlik çocukları bekliyor. Profesör Malumatfuruş’la Denenmemiş Deneyler, Karagöz Hacivat, Kukla Yapımı ve Hikâye Zamanı programları çocuklarla buluşacak.

30 Ocak Cumartesi günü 19.00’da, “Sahnenin Gizli Kahramanları” isimli söyleşimizin yeni konuğu Emekli Aksesuarcı Mehmet Ezer olacak.

31 Ocak Pazar günü 15:00’te Hayal-i Temsil isimli oyunumuz seyirciyle buluşacak.

HAYAL-İ TEMSİL

Eski makyör Dikran Efendi’nin; hayalle hatırayı iç içe geçiren masalı; sahnenin “ilk kadın”ları Afife Jale ve Bedia Muvahhit’i; çocuklukları, aşkları, tutkularıyla, ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede, Darülbedayi sahnesinde bir araya getiriyor. Ahmet Sami Özbudak’ın yazıp Yiğit Sertdemir’in yönettiği oyunda Hümay Güldağ, Şebnem Köstem, Yiğit Sertdemir rol alıyor.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)