Işık Menkul Değerler A.Ş. Hisse Yatırımlarında 0 Komisyon Devrini Başlattı

tarafından
107
Işık Menkul Değerler A.Ş. Hisse Yatırımlarında 0 Komisyon Devrini Başlattı

1986’dan bu yana hisse senedi ve 2004 yılından beri vadeli işlemler piyasasında yatırımcılara aracılık hizmetleri veren Işık Menkul, hisse senedi yatırımlarında çok önemli bir karara imza attı ve 0 komisyon dönemini başlattı.

Böylece Işık Menkul, hisse alımlarında sıfır komisyon uygulamasını hayata geçiren, Borsa İstanbul tarihinde Türkiye’deki ilk aracı kurum oldu. Bundan böyle işlem hacmi 10 Milyon ₺’nin altında olan yatırımcılardan aracılık faaliyetleri için komisyon almayacak olan Işık Menkul, bu kararın geçici bir kampanya olarak değil, uzun vadeli ve sürdürülebilir bir iş modeli olarak planlandığını açıkladı. Aylık işlem hacmi 10 Milyon ₺ üzerinde olan yatırımcılardan alınacak aracılık komisyonunun ise yüzbinde 2 oranında olacağını duyurdu.

Işık Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü Hakan Kocaman, 0 komisyon kararıyla ilgili olarak: İnanıyoruz ki yatırım yapmak ve birikimlerini değerlendirmek herkesin hakkı. Bu sebeple ezberleri bozarak bundan böyle müşterilerimizden alacağımız hisse senedi aracılık komisyon oranımızı sıfırlıyoruz.

Sektörün gelişmesini, büyümesini ve sermaye piyasalarında yatırımcı sayısının artmasını destekleyecek bu girişimimizle yepyeni bir dönemin başladığını gururla duyurmak isteriz. Bu vesileyle şirketimizin yenilikçi bakış açısının bununla sınırlı kalmayacağını; çok kısa bir süre içerisinde yeni işlem platformumuz ve genişletilmiş ürün gamımızla yatırımcılarımızın hizmetinde olacağımızı duyurmak istiyoruz.” şeklinde konuştu. 

Mottosunu “Hızlı ve Rekabetçi” olarak belirleyen Işık Menkul; Hisse Senetleri, Vadeli İşlem ve Opsiyon, Forex, Emtia ve Altın gibi yatırım enstrümanları ile yatırımcılarına alım-satım imkanı sunuyor. Şirketin küçük yatırımcıların sermaye piyasalarına erişimini kolaylaştırma amacıyla attığı adımın yankıları sektördeki herkes tarafından merakla bekleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı