Logo Yazılım Ar-Ge’de kadın istihdam oranında lider teknoloji şirketi

tarafından
81
Logo Yazılım Ar-Ge’de kadın istihdam oranında lider teknoloji şirketi

Logo Yazılım, Turkishtime Ar-Ge 250 Araştırması’na başvuran teknoloji şirketleri arasında 43,2’lik Ar-Ge’de kadın istihdam oranıyla lider oldu.

 

Logo Yazılım, Turkishtime Ar-Ge 250 Araştırması’na başvuran teknoloji şirketleri arasında 43,2’lik Ar-Ge’de kadın istihdam oranına göre lider olurken aynı zamanda "Ar-Ge harcamalarına göre en büyük 250 şirket- 2020” listesinde, 14'üncü sıraya yükseldi.

 

Şirket, Ayrıca Bilişim ve Bilişim Teknolojileri sektöründe Ar-Ge’ye en fazla harcama yapan şirketler arasında 2.sırada yer alıyor. 409 çalışan ile AR-GE Merkezinde Çalışan Kadın Personel Sayısına Göre 4. Sırada, 806 personel ile Ar-Ge merkezinde çalışan lisans ve lisans üstü eğitime sahip personel sayısında 7. sıraya, Ar-Ge merkezinde alınan marka sayısına göre ise 22 marka ile 9. sıraya yerleşti.

 

Sürdürülebilir başarıyı fırsat eşitliği ilkesi ile yakaladı

 

Hızla değişen, dönüşen ve yoğun bir rekabete sahne olan bilişim sektöründe sürdürülebilir bir başarıya fırsat eşitliği ilkesiyle ulaştıklarını belirten Logo Grup CEO’su M. Buğra Koyuncu şunları söyledi; “Çeşitlilik ve dahiliyet odaklı çalışmalarımıza verdiğimiz önem ile yakaladığımız başarımızda “Logo’da biz fırsat eşitliği, çeşitlilik, toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımını benimsiyoruz ve bu yaklaşımımızı da “Klavye sesinin cinsiyeti yoktur” sözleriyle ifade ediyor, kurum kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Kadın çalışan oranımız 44, üst yönetimde çalışan kadın oranımız ise 45. Kuruluşundan beri adil, şeffaf, hesap verebilir ve sorumlu yönetim anlayışını benimseyen ve ekosisteminde fırsat eşitliğine önem veren bir kurumuz. Bu yaklaşımla küresel düzeyde örtüşen Birleşmiş Milletler’in Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) ve Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (UNWEPs) imzacısı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Toplumsal boyutta Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ile Eşitsizliklerin Azaltılmasına hizmet eden çalışmalar yürütüyoruz.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı