Metro Türkiye mutfağa dönüşte restoranların yanında olmaya devam ediyor

tarafından
92
Metro Türkiye mutfağa dönüşte restoranların yanında olmaya devam ediyor

Pandemiden en çok etkilenen yeme-içme sektörüne farklı desteklerde bulunan ve sunduğu ürün, hizmet ve kılavuzlarla sektöre yol haritası çizen Metro Türkiye, yeni normalleşme döneminde de restoranların yanında olmaya devam ediyor. Restoranların çalışanları ve müşterileri için sağlıklı ve güvenli ortamlar hazırlaması için kapsamlı çözümler ve ürünler sunan Metro Türkiye, işletmelere mutfağa dönüş dönemine özel tekliflerle dezenfeksiyondan hava temizleme cihazlarına, mekan içi çözümlerden kişisel koruyucu malzemelere kadar ihtiyaç duydukları her konuda destek oluyor.

 

Yeme içme sektörünün bir numaralı iş ortağı olma hedefi ile çalışmalarını devam ettiren Metro Türkiye, pandeminin ilk gününden bu yana sektöre verdiği desteği mutfağa dönüş sürecinde de yeni çözümleriyle sürdürüyor. Mekân çözümlerinden dezenfeksiyon hizmetine kadar geniş yelpazede restoranların yanında yer almaya devam eden Metro Türkiye, hijyen eğitiminden virüsle mücadele ve önlem ekipmanlarının teminine dek ihtiyaç duyulan her türlü ürün, çözüm ve ekipmanı işletmelerle buluşturuyor. 

 

“Metro Türkiye yeniden müşterileriyle buluşan restoranların yanında”

Pandeminin ilk gününden itibaren sektörün yanında yer alarak çeşitli çözümlerle destek sunduklarını söyleyen Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Metro Türkiye olarak, gelişmeleri anbean takip ediyor, sektöre ihtiyaç duyabilecekleri her konuda desteğimizi sunmaya çalışıyoruz. Son olarak NielsenIQ’ya restoran ve otele giden tüketicilerin taleplerini anlamak üzere yaptırdığımız araştırmada, tüketicilerin özellikle hijyen ve temiz atmosfere büyük önem vermeyi sürdürdüklerini tespit ettik. Alınan kararlarla restoranların belli bir kapasitede dahi olsa yeniden müşterilerini ağırlayabilecekleri bu dönemde de, olabilecek tüm beklentileri ve koşulları göz önüne alarak onların yanında yer alıyoruz. Sunduğumuz çözümlerle restoranların mekânlarında çalışanlarını ve müşterilerini güvenli bir şekilde ağırlayabilmelerini hedefliyoruz. Yaşanacak değişimlere hızlıca adapte olmaya; çözüm ve ürünlerimizle sektördeki işletmelerin yanında yer almaya devam edeceğiz.” dedi. 

 

Açılışa özel mekânsal ürün ve çözümler raflardaki yerlerini aldı  

Metro Türkiye’nin NielsenIQ’ya yaptırdığı ve geçen günlerde sonuçlarını açıkladığı “Horeca Müşterileri Davranışlar ve Beklentiler” araştırmasına göre, müşterilerin restoranlarda en çok önem verdiği kriterlerin başında hijyen ve temiz atmosfer geliyor. Bu konulara önem verenlerin oranı yüzde 67 ile ilk sıradaki yerini koruyor.  Metro Türkiye’nin tüketicilerin beklentilerini göz önünde bulundurarak hazırladığı Virüsle Mücadele ve Önlem Ürünleri kategorisinde Masa Siperliği’nden (199,90 TL’den başlayan fiyatlarla) Ayırıcı Panel’e (499,90 TL’den başlayan fiyatlarla), Dirsek Temaslı Dezenfektan Dispenseri’nden (329,90 TL’den başlayan fiyatlarla) Koruyucu Yüz Siperliği’ne (8,99 TL’den başlayan fiyatlarla) pek çok ürün ve çözüm raflarda yerini alıyor.

 

 

Hava temizleme çözümleri ile partikül ve virüsleri yüzde 65’e varan oranlarda azaltmak mümkün

Metro Türkiye’nin İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) iş birliği ile yaptığı bir diğer bilimsel çalışma ise Hepa filtre özellikli hava temizleyicilerin özellikle yeme-içme sırasında kapalı ortamda ne kadar etkili olduğunu ortaya koyuyor. Buna göre, Hepa filtre özellikli hava temizleyiciler ile (mekânın metrekaresi, tavan yüksekliği, ortamdaki kişi sayısı ve açık mutfaktaki buharlara bağlı olarak) 10 ile 30 dakika içerisinde ortamın partikül ve virüs yükünün yüzde 45- 65 arasında azaldığı belirlendi. Metro Türkiye işletmelere sunduğu Hava Temizleme Çözümleri (1.499 TL’den başlayan fiyatlarla) ile müşterilerini daha sağlıklı bir ortamda ağırlama imkânı sunuyor. 

 

Profesyonel dezenfeksiyon hizmeti için destek

Metro Türkiye işletmelere daha hijyenik ortamlarda hizmet verebilmeleri için dezenfeksiyon hizmeti konusunda da yardımcı oluyor. Oksygen firması ile iş birliği yapan Metro Türkiye, 175 TL hizmet bedeli ile işletmelere açılışa özel profesyonel dezenfeksiyon hizmetinden faydalanma imkânı sunuyor. İşletmelerin pandemiye ve “Mutfağa Dönüş” sürecine en verimli şekilde adapte olmaları için kılavuzlar da yayınlayan Metro Türkiye, kendi bünyesinde faaliyet gösteren gastronomi keşif platformu Gastronometro web sitesi üzerinden “Covid-19 ile Mücadele ve Hijyen Önlemleri” başlıklı çevrimiçi eğitim programıyla da desteğini sürdürüyor. Bu eğitimden bugüne dek 30 bine yakın kişi faydalandı. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar Gıda Güvenliği Derneği tarafından onaylanan sertifikayı da almaya hak kazandı.

 

Güvenli Turizm Sertifikası almak isteyen işletmelere özel kılavuz 

Metro Türkiye, işletmelerin Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın öncülüğünde hazırlanan Güvenli Turizm Sertifikası’nı nasıl alabileceklerine ve hangi şartları sağlamaları gerektiğine dair bir rehber de hazırladı. Metro Türkiye ile ISA Denetim ve Belgelendirme ve Eğitim A.Ş. iş birliğinde hazırlanan bilgilendirme kılavuzu; Güvenli Turizm Sertifikası için başvuru, denetim ve belgelendirme sürecini içeriyor ve işletmelerin izlemesi gereken yöntemler hakkında yol gösteriyor. Belgelendirme sürecinde gerekli olan tüm adımları kapsayan 8 ana başlıktan oluşan kılavuzun son bölümünde işletmelerde uygulanabilecek pratik öneriler ve iyi uygulama örnekleri de yer alıyor. Bu sertifika sayesinde, işletmede alınan Covid-19 tedbirleri tüm şeffaflığı ile müşterilere sunuluyor. İşletmeler, kendilerine özel hazırlanan Covid-19 ile Mücadele ve Hijyen Önlemleri eğitimini ve eğitim sonundaki soru modülünü tamamlayarak katılım belgesi alabiliyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı