Şarkıcı Alpay’a büyük şok!

tarafından
163
Şarkıcı Alpay’a büyük şok!

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Zeki Müren’le ilgili tepki çeken açıklamalar yapan şarkıcı Alpay’ın, Zeki Müren’in açtığı sergide çekilmiş fotoğrafını yayınladı.

"Zeki Müren izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı" diyen Özdemir Erdoğan'dan sonra geçtiğimiz günlerde şarkıcı Alpay, sanat güneşi Zeki Müren ile ilgili olarak tepki çeken bir açıklama yapmış ve aralarında Bülent Ersoy’un da olduğu çok sayıda sanatçıdan tepki almıştı. Müren için, "On kulağım olsa biriyle Zeki Müren dinlemem" diyen Alpay, "Zeki Müren abartılı üslubu ve Türkçesiyle Türk sanat müziğini katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye'de kötü örnek olmuştur" ifadelerini kullanmıştı. Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay ve Uğur Kotan Magazin Masası YouTube Kanalı’nda konun perde arkasını anlattı. Akay, “Alpay’ın “Gözleri Eski Bir Deniz Mavisi” isimli bir şarkısı vardır ve o şarkısının içinde Zeki Müren’in “Şimdi Uzaklardasın” isimli bestesinin, “Hiç ayrılamam derken, kavuşmak hayal oldu” kısmını kullanmıştır. Alpay’a kalan dokuz kulağıyla kendi şarkısını bir daha dinlemesini öneriyorum. Ben de 10 kulağım olsa biri ile Zeki Müren dinlemem. Çünkü 10 kulağım ile birden dinlerim.” ifadelerini kullanarak, Alpay’ın yıllar önce Zeki Müren’in açtığı sergiye gittiğini ve o fotoğrafa da ulaştığını açıkladı.

ALPAY ZEKİ MÜREN’İN ÖNÜNDE CEKETİNİ İLİKLEMİŞ!

Zeki Müren, akademi yıllarında ve sonraki yıllarda desenlerle çizmiş olduğu resimler için sergi açtığını söyleyen Onur Akay, Alpay’a şu sözlerle seslendi:

“Özdemir Erdoğan'ın gündeme gelme şekli sizi oldukça etkilemiş. Zeki Müren’le yüz yüze geldiğiniz de bunları neden söylemediniz? İşte gençliğinizde Zeki Müren’in açtığı resim sergisine gitmişsiniz ve orada Müren’i yakından görmüşsünüz. Hatta konuşmak için çok çabalamışsınız ve konuşurken ceketinizi bile ilikleyerek konuşmuşsunuz. Yanınızdaki de Zeki Müren’in en yakın dostu Zehra Eren’dir.”

KADROSUNA GİREBİLMEK İÇİN YALVARIYORLARMIŞ!

“Ayrıca o yıllarda Alpay ve Özdemir Erdoğan’ın çok istemesine rağmen, Zeki Müren’in alt kadrosunda bile yer bulamadığını da çok önemli bir kaynaktan öğrendim. Dönemin ünlü menajerlerine kadroya girebilmek için yalvarıyorlarmış.” diyen Onur Akay, Zeki Müren'in 18 yıl boyunca en yakınındaki dostu Göksenin Çakmak’la da konu ile ilgili konuştuğunu söyledi ve Çakmak’ın, “Son zamanlarda yaşamının sonuna gelmiş ve tükenmişlik sendromuna giren bazı sanatçılar, unutulmamak için son kez Zeki Müren'e sığınıp haber olmak istiyorlar. Şimdi de Alpay gündeme gelmek istedi. Zeki Bey, hiçbir zaman Alpay'la birlikte çalışmadı.” dediğini aktardı.

MEZARI BAŞINDA ÖZÜR DİLEMEYE DAVET ETTİ!

Özdemir Erdoğan ve Alpay’ı Zeki Müren’in mezar başına giderek özür dilemeye de davet eden Onur Akay, “Talihsiz olarak nitelendirdiğim bu ifadeleriniz için, Zeki Müren’in mezarının başına giderek özür dilemeniz gerekir. Akranınız Özdemir Erdoğan’la birlikte gitmeniz daha da hayırlı olacaktır. Tabii yaşınızdan dolayı beyninizde sağlık sorunlarınız yoksa! Yok sağlığım yerinde diyorsanız, akranınız olan Özdemir Erdoğan’la siz, ölünün arkasından konuşarak kötü örnek olmak konusunda zirveye yerleştiniz. Bu özrü dilemediğiniz zaman Türk milleti sizi sanat camiasının en saygısız adamları olarak nitelendirecek ve Zeki Müren’e hala Sanat Güneşi derken, sizlere en uygun sıfatı bulacaktır.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı