Yılın CEO’su Angela Cretu seçildi

tarafından
80
Yılın CEO’su Angela Cretu seçildi

Bu sene 135’inci yaşını kutlayan güzellik devi Avon’un CEO’su Angela Cretu, iletişim çalışmalarının değerlendirildiği ve halkla İlişkiler alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan SABRE Awards 2021’de Yılın CEO’su ödülüne layık görüldü.  

 

Güzellik kavramını kadınların hayatlarına fayda sağlama amacına dönüştüren Avon, 135’inci yılına özel olarak başlattığı yeni marka kimliği çalışmalarıyla, çok özel bir ödülün sahibi oldu. Avon CEO'su Angela Cretu, Holmes Report tarafından her yıl düzenlenen ve iletişim projelerinin ödüllendirildiği SABRE EMEA Ödülleri kapsamında Yılın CEO’su seçildi.

 

“Kadınların daha güçlü olduğu bir dünya” 

 

Ödülü tüm Avon ailesi adına almaktan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Angela Cretu,  “Avon gibi köklü bir markanın sahip olduğu bilgi birikimini 135’inci yılımızı kutladığımız bu dönemde ‘Şimdi Sıra Bende’ diyerek daha güçlü bir konuma getirmeyi amaçladık. Bu hareketimize, kendisini Avon ailesinin bir parçası hisseden herkesi dahil ettik ve iletişim ve sosyal satışın gücünü yeni dijital araçlarla artırdık. Tüm dünyadaki kadınları etkileyen nedenler üzerinde konuşmaya, değişimi teşvik etmeye ve olumlu etkilerde bulunmaya devam ediyoruz. Avon olarak çalışmalarımızı günümüzdeki meselelerle daha alakalı, daha cesur ve kendinden emin bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

 

“Şimdi Sıra Bende” deme zamanı

 

Güzelliğin gücünü, kadınların kendi şartlarına göre para kazanmalarına yönelik imkan yaratmak için kullanan Avon, bir asırdan fazla süredir aile içi şiddet ve meme kanseri gibi mücadeleleri destekleyen amaç odaklı mirasını 2021 yılında ‘Şimdi Sıra Bende’ kampanyasıyla destekledi. Avon kampanya ile şimdiye kadar görmezden gelinen ve evde, işyerinde ve sosyal yaşamda maruz kaldıkları adaletsizliğe uğrayan kadınların arkasında olduğunu onlara hissettirmek için, hayallerine inanan, geleceğe heyecanla bakan gençlerin hikayelerini anlatmak adına bir platform oluşturdu. “Şimdi Sıra Bende” kadınların gücünü göstermeleri ve seslerini özgürce duyurmalarını amaçlıyor.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı