Mercer Türkiye’de Kariyer Bölümü İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Şadiye Azışık Kılcıgil oldu

tarafından
79
Mercer Türkiye’de Kariyer Bölümü İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Şadiye Azışık Kılcıgil oldu

Global piyasaların lider insan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer’da önemli bir atama gerçekleşti. Mercer Türkiye’de Kariyer Bölümü İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Şadiye Azışık Kılcıgil, Mercer Türkiye Yetenek Yönetimi ve Ödüllendirme Bölümünün Lideri olarak atandı.   

 

Deneyimli danışman kadrosuyla çokuluslu ve yerel firmalara, insan kaynağı alanında küresel bilgi birikimiyle yerel deneyimi bir araya getirerek geniş bir kapsamda çeşitli hizmet ve çözümler sunan Mercer Türkiye’de önemli bir atama gerçekleşti. Şadiye Azışık Kılcıgil, Mercer Türkiye Kariyer (Yetenek Yönetimi, Ödüllendirme ve Bilgi Çözümleri Danışmanlığı) Bölümü Lideri görevine getirildi. Kılcıgil, bu görevinde Mercer’ın yetenek yönetimi, ödüllendirme ve stratejik insan kaynakları danışmanlığı alanlarındaki hizmetlerini yönetecek. 

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik ve İstatistik bölümü mezunu olan Kılcıgil, MBA eğitimini Pittsburgh Üniversitesi ve Point Park Üniversitesi’nde (Uluslararası İş Yönetimi) tamamladı. Kariyerine Aon Hewitt’te İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başlayan Kılcıgil, sırasıyla Garanti BBVA Organizasyonel Tasarım ve İşgücü Planlama Sorumlusu, USA Urban Innovation Group Finansal Proje Danışmanı, Willis Towers Watson Kıdemli Yetenek ve Ödül Danışmanı olarak görev yaptı. Son olarak Mercer Türkiye Kariyer Bölümü İş Geliştirme Direktörü olarak çalışan Kılcıgil, Beşeri Sermaye Yönetimi, Yetenek ve Ödüllendirme Sistemleri Tasarımı, Kariyer yolları ve Ücret Araştırmaları konularında uzmanlaştı. 

 

Şadiye Azışık Kılcıgil, iyi derecede İngilizce konuşuyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı