CBOT AI Breakthrough Awards’dan da Ödülle Döndü!

tarafından
68
CBOT AI Breakthrough Awards’dan da Ödülle Döndü!

Türkiye’nin lider yapay zeka şirketi CBOT, dünyanın en prestijli organizasyonlarından  aldığı ödüllerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl CEO World Awards’da “COVID-19 ile mücadele ve etkilerin azaltılması” dalında Gold Prix ödülünü kazanan CBOT, bu yıl da dünyanın en prestijli yapay zeka ödülleri arasında yer alan AI Breakthrough Awards 2021’de “Eğitim için En İyi Yapay Zeka Çözümü” ödülüne layık görüldü. 

2200 yapay zeka projesinin 13 farklı kategoride değerlendirildiği AI Breakthrough Awards 2021’de ödül sahipleri arasında Intel, Microsoft, IBM, Hypergiant, Celonis ve Verint gibi dünyanın önde gelen şirketleri yer alıyor. CBOT aldığı ödülle küresel yapay zeka pazarının önemli bir oyuncusu olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. CBOT’un pandemi sürecinde uygulamaya aldığı chatbotlar İngiltere’nin prestijli ödül organizasyonu The CogX Awards’da ve önde gelen danışmanlık hizmetleri şirketi IDC tarafından düzenlenen IDC Future of Digital Innovations Awards’da da finale kalan projeler arasında yer alıyor. Bu organizasyonlardan da ülkemize ödüller getirmeye hazırlanan CBOT ekibi 2020 yılında 400 milyon mesaj karşılayan sanal asistanının prestijli organizasyonlar tarafından ödüllendirilmesini gururla karşılıyor.

CBOT Kurucusu ve CEO’su Mete Aktaş: “CBOT olarak dünyanın dört bir yanından çok değerli jüri üyelerinin yer aldığı ve birbirinden değerli projelerin yarıştığı bu organizasyonda ödüle layık görülmek bizim için büyük bir onur. Ödül aynı zamanda bizim Türk mühendislik gücümüzle geliştirdiğimiz teknolojimizin başarısının da önemli bir göstergesi. Küresel yapay zeka pazarından pek çok oyuncu ile birlikte yer aldığımız bu organizasyonda ödüle layık görülmek bizim küresel pazarın kritik oyuncuları arasında olduğumuzu bir kez daha kanıtlıyor. Yakın zamanda gerçekleştireceğimiz yurtdışı açılımlarımızda ödüllü projelerimiz bizim global arenada elde edeceğimiz başarılarda önemli referanslar olacak.”

 

Küresel teknoloji inovasyonu ve liderliği için önde gelen bir pazar istihbaratı ve tanıtım platformu olan Tech Breakthrough'un bir parçası olan AI Breakthrough Awards programı; yapay zeka teknolojileri, hizmetleri, şirketleri ve ürünlerinin mükemmelliği onurlandırıyor. AI Breakthrough Awards; AI platformları, robotik, iş zekası, AI donanımı, NLP, vizyon, biyometri ve daha fazlasını içeren kategorilerde yapay zeka şirketlerinin ve ürünlerinin başarılarının kamuoyu tarafından tanınmasını sağlıyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı