CHP’li Soyluçiçek’ten 128 milyar dolar çıkışı ‘Hesap sormaya devam edeceğiz’

tarafından
73
CHP’li Soyluçiçek’ten 128 milyar dolar çıkışı ‘Hesap sormaya devam edeceğiz’

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, “128 milyar dolar nerede?” pankartlarının toplatılması ile ilgili konuştu.
CHP’nin “128 milyar dolar nerede?” pankartlarının savcılık talimatı ile güvenlik güçleri tarafından toplatılmasına ilişkin CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek’ten açıklama geldi. Başkan Soyluçiçek şunları söyledi:
“BU EYLEM ÜLKENİN BÜTÜNLÜĞÜNE AYKIRI BİR EYLEM DEĞİL”
“Geçtiğimiz akşam pankartları asmıştık. Çayırova’nın belli noktalarında da gençlik kollarımız afiş astılar. Ben de ilçe binasından çıktım gençlerin afişini görmek için. Çıktığımda partiye yakın kavşakta 2 polis arabası gördüm ve baktım ki asılan afişleri sökmeye çalışıyorlar. Durun ne oluyor diye sordum. Savcı talimatıyla pankartların sökülmesi dediler. Savcı talimat vermiş, emrin nereden geldiğini bilemem. Savcı talimatını istedim. Güvenlik güçleri tabi kendilerine verilen görevi yerine getiriyor. Biz bu konuda hiçbir devlet memuruyla karşı karşıya gelmeyiz. Siyasal hakkımızı sorarız, kendimizi savunuruz ve karşılığında suçlamanın niteliğini sorarız. Halk adına siyaset yaparken eylem de yaparız. Bu eylemler Türkiye Cumhuriyeti’ne aykırı bir eylem değil. Ülkenin bütünlüğüne aykırı bir eylem değil ya da bir ayrıştırma değil.”
“PARASI OLMADIĞI İÇİN HAYATINA SON VERENLERİN HESABINI SORUYORUZ”
CHP’li Soyluçiçek açıklamasının devamında, “Açlıktan ölenlerin, hastalıktan ölenlerin, evsizlerin, işsiz gençlerin, parası olmadığı için hayatına son veren anne ve babaların hesabını soruyoruz. 128 milyar dolar nerede? diyoruz. Bununla ilgili de afiş çalışması oldu. İfadelerimiz alındı ama yine astık. Biz hesap sormaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı