FMV Işık Okulları, yarının teknolojisini öğrencilerine bugünden sunuyor

tarafından
108
FMV Işık Okulları, yarının teknolojisini öğrencilerine bugünden sunuyor

FMV Işık Okulları, bütün dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde de öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamayı sürdürüyor. Yarının teknolojisini bugünden öğrencilerine sunan FMV Işık Okulları, hem yüz yüze eğitimde hem de uzaktan eğitim sürecinde sürdürülebilir öğrenme stratejileri ile yeni neslin beklenti ve ihtiyaçlarına göre içerikler hazırlayarak, onlara üst düzeyde teknoloji desteği sağlıyor ve böylece küresel bilince sahip dijital vatandaşlar yetiştiriyor. 

 

FMV Işık Okulları, eğitim teknolojilerini yakından takip eden güçlü akademik kadrosu, etkin ders planları ve uluslararası alanda lider yazılım ve donanım çözümlerine yaptığı yatırımlar sayesinde küresel salgın sürecinin ilk gününden itibaren başarı ivmesini korumaya ve gerçekleştirdiği atılımlarla daha da yükseltmeye devam ediyor. 

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan FMV Eğitim Kurumları Direktörü ve Kurucu Temsilcisi Müge Yalım Alpan; “Eğitim öğretim faaliyetlerimizi yüz yüze, uzaktan ya da bu ikisini bir arada yaşayabileceğimizi tahmin ederek harmanlanmış eğitim senaryolarının tümüne hazır olarak koordine ettik. Öğretmenlerimize gün boyu derslerini aksatmayacak uzunlukta şarj kapasitesine ve yüksek ses iletim niteliğine sahip kablosuz kulaklık ve mikrofonlar verdik. Ayrıca öğrencilerimizin bir bölümünün evden bir bölümünün sınıftan derse katılacağı bir eğitim senesini doğru ön görerek tüm sınıflarımıza yüksek çözünürlüklü kameralar yerleştirdik. Böylece öğretmenlerimizin sınıftaki hareket olanağını arttırdık. Öğretmenlerimizin sınıf ortamı evdeki öğrencilerin de kendilerini sınıfta hissetmelerine olanak sağlayacak bir düzene evrildi. Ayrıca sınıfta dolaşırken de öğrencilerini interaktif akıllı tahtadan görerek takip edebildiler. Bu şekilde sınıfta eğitim alan öğrenciler ile derse evlerinden katılan öğrencilerin bulunduğu bir eğitim ortamında öğretmene sınıf yönetiminde avantaj ve uzaktaki öğrencilere de konforlu bir görüş ve net bir duyuş sağladık. Okullarımızda eğitim teknolojileri alanında farklı seviyelerde web 2.0 araçları, ulusal ve uluslararası dijital kaynak ve veri tabanları kurumsal ve aktif olarak kullanılıyor. Bu araçlar hem sınıf içerisinde hem de uzaktan eğitimde öğrenmeyi kolaylaştırma, etkileşimi artırma ve farklı öğrenen bireylere fırsatlar yaratma gibi konularda öğrenmeyi desteklemekteler. Ayrıca öğrenci takip sistemimiz ALİS için de detaylı değerlendirmeler yapabilmemize olanak sağlıyorlar” diye konuştu.

 

FMV Işık Okuları’nda ‘Dijital Liderler Akademisi’   

FMV Işık Okulları gerçekleştirdiği dijital adımlarla eğitim alanında fark yaratmaya devam ediyor. FMV Işık Okulları’nın teknoloji farkındalığı yüksek, gelişime ve paylaşmaya açık öğretmenleri “Dijital Liderler Atılımı” projesi kapsamında; etkin ders tasarımları yapıyor. Dijital Liderler Akademisi eğitmenleri, ürettikleri ders tasarımlarını, nitelikli dijital materyalleri, fark yaratan içerikler ve deneyimlerini tüm Işık öğretmenleri ile dijital ortamlarda ve düzenli eğitimler aracılığıyla paylaşıyor.

 

Dijital Vatandaşlık

FMV Işık Okulları, öğrencilerine akademik dürüstlük ve dijital okuryazarlık çalışmaları kapsamında dijital kaynakları kullanarak, doğru bilgiye etik olarak ulaşmaları ve dijital ürünlerini oluşturmaları yönünde alışkanlıklar kazandırıyor. Öğrencilere dijital vatandaşlık becerilerini kazandırılırken bu konuda yetkin uluslararası platformların içerikleri ile dersler zenginleştiriliyor. Bu alanda öğretmenlere yönelik olarak sertifikasyon süreçleri de güncel olarak değerlendiriliyor.

 

“Endüstri 4.0 Işığında Hayal Et, Tasarla, Üret!”

FMV Işık Okulları, 3 boyutlu düşünme ve modelleme becerisini küçük yaşlardan itibaren öğrencilerine kazandırıyor. Öğrenciler, “Tasarla – Kodla – Üret!” bakış açısıyla, farklı branş ve projelerde, hayal ettikleri ürün ve çözümleri; TinkerCad, SketchUp, Solidworks, Blender gibi yazılımlar ile 3 boyutlu olarak tasarlıyor ve 3D yazıcılar ile üretim yaparak becerilerini daha da ileriye taşıyor.

 

FMV Işık Okulları’na IB PYP yetkisi

FMV Işık Okulları, Kasım 2020 tarihinde 4 kampüsünde yer alan 4 anaokulu ve 4 ilkokulum IB PYP yani Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programını sunmak için yetkilendirildiler. Böylece Uluslararası Bakalorya Diploma Programını sunan Ayazağa ve Erenköy Işık liselerinden sonra Işık anaokulları ve ilkokulları da IB dünya okullarına katıldılar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı