MediaMarkt’tan Hatay’a ilk mağaza

tarafından
70
MediaMarkt’tan Hatay’a ilk mağaza

MediaMarkt, Hatay Antakya’daki ilk mağazasını Primemall AVM’de açtı. Mağaza açılışlarını ara vermeden sürdüren MediaMarkt, bu yatırımıyla birlikte Türkiye’deki mağaza sayısını 84’e çıkardı.

 

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, Hatay Antakya’daki ilk mağazasını Primemall AVM’de açtı. Mağaza açılışlarını ara vermeden sürdüren MediaMarkt, bu yatırımıyla birlikte Türkiye’deki mağaza sayısını 84’e çıkardı.

 

MediaMarkt Türkiye Satınalmadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CPO) Faruk Kocabaş, “Teknolojiseverlere en iyi deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz ve bu yolculukta fiziksel mağazalarımıza büyük bir sorumluluk düşüyor. Bugün Antakya’daki ilk mağazamızın açılışına katılan Hataylı teknolojiseverler de bu hedefimize ilerlerken bizim en büyük destekçilerimizden olacak. Biz de bu motivasyonla yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Türkiye’de Van’dan Portekiz’de Lizbon’a kadar 1.000’i aşkın mağazasıyla teknolojiseverlere geniş bir mağaza ağı sunan MediaMarkt, Türkiye’deki büyüme hedefleri doğrultusunda ülkedeki mağaza ağını genişletmeye devam ediyor. MediaMarkt Türkiye, bu doğrultuda Hatay’daki ilk mağazasını Antakya’da, Primemall AVM’de açtı. MediaMarkt’ın en iyi deneyimi yaşatma hedefinden yola çıkılarak oluşturulan oyun alanlarına ve kahve makinelerinin denenebileceği Barista CLUB gibi deneyim alanlarına da sahip, 1.600 metrekare büyüklüğündeki Antakya mağaza, 20’yi aşkın kişiye de iş imkanı sunuyor. 

 

Açılışa katılan MediaMarkt Türkiye Satınalmadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CPO) Faruk Kocabaş, “MediaMarkt olarak mağazalarımızda teknolojiseverlere en iyi deneyimi sunmak için çalışıyor, yatırımlarımızı da bu doğrultuda hayata geçiriyoruz. Pandemi döneminde online satış kanalımız mediamarkt.com.tr ile çok büyük atılımlar yaptık fakat fiziki mağazalarımıza yaptığımız yatırımlarımızı da durdurmadık. Bu süreçte bir yandan mevcut mağazalarımızı yenilerken bir yandan da mağaza sayımızı artırmaya devam ettik. Hatta daha önce olmadığımız illerde de mağazalar açarak Türkiye’deki büyüme hedefimizi planladığımız gibi gerçekleştiriyoruz. Bugün Hatay Antakya’da açtığımız yeni mağazamız da bu iddiamızın güzel bir örneği. Dolayısıyla biz yatırım hedeflerimizle yolumuzda ilerlerken Hataylı teknolojiseverler de bu yolda bizim en büyük destekçilerimizden olacak. Biz de bu motivasyonla yatırımlarımıza devam edeceğiz. Pandemi koşullarında dahi bizi yalnız bırakmayan Hataylılara teşekkür ederiz” dedi.

 

 

Adres: Primemall Antakya AVM Akasya Mah. Şükrü Balcı Cad. No:149 31030, Hatay

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı