QNED MiniLED TV, LED Görüntü Kalitesinde Yeni Standartları Belirliyor

tarafından
71
QNED MiniLED TV, LED Görüntü Kalitesinde Yeni Standartları Belirliyor

Yeni LG QNED MiniLED TV'ler Otantik Renk Üretmek ve Maksimum Etki Sağlamak İçin Özel Quantum Dot NanoCell Renk Teknolojisi Kullanıyor.

 

LG Electronics (LG), Ağustos 2021 itibariyle, en yeni ve en üstün LED TV serisini sunmaya başlıyor. LG'nin son teknoloji Quantum Dot NanoCell renk ve MiniLED arka ışık teknolojileri sayesinde QNED, daha derin siyahlar, daha fazla kontrast, parlaklık ve daha doğru renk üretimi ile çarpıcı bir izleme deneyimi sunuyor. 1 QNED MiniLED Serisi, geniş 65 inç ila 86 inç ekran boyutlarında 8K QNED99 ve QNED95 serisi modellerin yanı sıra 4K QNED90 serisi modellerden oluşuyor.2

 

LG’nin kendi Quantum Dot NanoCell renk teknolojisine sahip LG QNED MiniLED TV’leri, sürükleyici görüntüleme için zengin ve doğru renklerle LED TV görüntü kalitesinde yepyeni bir çağın kapılarını açıyor. Yüzde 100 renk hacmi ve renk tutarlılığı sağlamak için uluslararası ürün test kuruluşu Intertek tarafından onaylanan LG QNED MiniLED TV'ler, geniş izleme açısında da renk bozulmasını ortadan kaldırarak, odadaki herkesin en üst düzeyde LED görüntü kalitesinin keyfini çıkarmasını sağlıyor.3

 

Ekran ne kadar büyük olursa, ayrıntıların o kadar küçük olması gerekiyor. LG QNED MiniLED TV, benzer boyuttaki diğer TV ekranlarına kıyasla arka ışıkta daha küçük LED'leri bir araya getirerek parlaklığı ve karartma bölgelerini artırıyor. Örneğin, LG'nin 86 inç 8K TV'si, geleneksel LED TV'lerden 10 kat daha iyi kontrast oranı sağlamak için, yaklaşık 2.500 yerel karartma bölgesi oluşturmak üzere düzenlenmiş yaklaşık 30.000 LED ışıkla arkadan aydınlatılıyor. Karanlık alanlardaki daha derin siyahlar ve daha fazla ayrıntı, görüntülerin daha gerçekçi görünmesini sağlayan daha yüksek bir derinlik hissi yaratıyor.

 

LG'nin daha iyi bir yarın için kararlılığı, en yeni TV ürünlerinde açıkça görülüyor. LG QNED MiniLED TV'lerin, İsviçre'deki SGS Société Générale de Surveillance SA'dan Eko-Ürün sertifikası bulunuyor. Bu sertifika yalnızca, düşük çevresel etki veya geri dönüştürülebilirlik içeren standartlarla ilgili SGS gereksinimlerini karşılayan ürünlere veriliyor.4

 

LG Ev Eğlence Sistemleri Şirketi Başkanı Park Hyoung-sei, “LG QNED MiniLED TV, LED görüntü kalitesinin zirvesine ulaşmak için LG'nin benzersiz renk çoğaltma teknolojisinden ve mini LED arka aydınlatmasından yararlanarak evrimsel bir sıçramayı temsil ediyor. Yenilikçi OLED ve QNED MiniLED TV'lerimizi sürekli olarak iyileştirip geliştirmemiz LG'nin Premium TV pazarındaki teknolojik liderliğinin kanıtıdır” şeklinde konuştu.

 

  1. NanoCell teknolojisini kullanmayan LG UHD TV'lere karşı ölçülmüştür.
  2. Boyutlar değişiklik gösterebilir.
  3. Intertek tarafından onaylanan LG'nin QNED MiniLED TV'leri, ±30° izleme açısıyla 18 renk deseninde CIE DE2000 tarafından yüzde 100 olarak kaydedilen yüksek renk tutarlılığı sunar. Intertek tarafından onaylanan LG'nin QNED Mini LED TV'leri, TV'lerin tüm parlaklık aralığını kapsayan bir 3D renk alanında DCI-P3 spektrumunun yüzde 100'ünü ifade edebilir.
  4. QNED MiniLED TV, SGS Eko-Ürün sertifikası ECO/21/CEBEC/00016 ve ECO/21/CEBEC/00017'ye göre Eko Ürünler olarak tanınır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı