Spotify, Haftalık Keşif Sponsorluk özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu

tarafından
393
Spotify, Haftalık Keşif Sponsorluk özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu

Global streaming hizmet platformu Spotify bugün, Haftalık Keşif çalma listesi sponsorluk özelliğini EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde Türkiye, Avusturya, Belçika, İrlanda, Polonya, Portekiz, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İsviçre de dahil olmak üzere dokuz yeni ülkede kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu yıl beşinci yıldönümünü kutlayan ve Spotify kullanıcılarının gözdesi haline gelen Haftalık Keşif çalma listeleri, dinleyicilerin tamamen kendi kişisel zevk ve tercihlerine dayanarak yeni müzikler keşfetmelerini sağlıyor ve dolayısıyla yüksek bir etkileşim olanağı sunuyor.

Spotify’ın Haftalık Keşif çalma listelerinde bu özelliği kullanıma sunmasıyla birlikte reklamverenler Spotify Free deneyiminin bir parçası olarak son derece popüler olan bu kişiselleştirilmiş çalma listesine sponsor olabiliyor. Şimdi ise, Kuzey Amerika ile Latin Amerika’da ve Vodafone ortaklığı ile İngiltere’de gerçekleştirilen başarılı lansmanlardan sonra, Türkiye’deki markalar da ilk defa Haftalık Keşif çalma listesine sponsor olabilecek.

Spotify verilerine göre kullanıcılar 15 Temmuz 2019 ile 25 Haziran 2020 tarihleri arasında kendi kişiselleştirilmiş Haftalık Keşif çalma listelerini toplam 2.3 milyar saatten fazla dinledi. Bu rakam Haftalık Keşif listesinin etkileşimlerinin yıldan yıla güçlü bir şekilde devam ettiğinin de bir göstergesi. Reklamverenler bundan sonra bu çalma listesine sponsor olarak, mesajlarının dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından duyulmasını sağlayabilecek.

Spotify İngiltere ve EMEA Bölgesi Satış Müdürü Rak Patel: “Haftalık Keşif, bize ve çalma listesi sponsorlarına, kullanıcıları ne kadar iyi tanıdığımızı onlara göstermek için önemli bir fırsat sunuyor. Spotify olarak, markalara ve reklamverenlere tüketicileriyle etkileşime girebilecekleri benzersiz fırsatlar sunma odağına sahibiz. Ve Haftalık Keşif çalma listesi sponsorluğu tam olarak buna hizmet ediyor. Söz konusu özelliği İngiltere ve Amerika’da hayata geçirdikten sonra bu fırsatı görüp değerlendirerek hedef kitleleri ile güçlü bir etkileşim yakalayan markalardan çok olumlu geri dönüşler aldık. Bu özelliği şimdi EMEA Bölgesindeki yeni pazarlara sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

Her Pazartesi günü, 299 milyondan fazla kullanıcının her biri için özel olarak hazırlanan Haftalık Keşif çalma listesi her hafta yenileniyor ve dinleyiciler söz konusu haftalık müzikal keşif anını çok seviyor. EMEA genelindeki reklamverenlerin daha önce Spotify Free’de kişiselleştirilmiş dinleme deneyimini sahiplenme fırsatı olmamıştı. Bugünden itibaren ise reklamverenler Spotify’daki bu “keşfetme” anına dahil olabilecek ve mesajlarını ses, video ve görüntü gibi çok formatlı reklam deneyimleriyle paylaşabilecek.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)