Toroslar EDAŞ çalışanlarından kurtarma operasyonu

tarafından
81
Toroslar EDAŞ çalışanlarından kurtarma operasyonu

Adana'nın Pozantı ilçesinde donma tehlikesi yaşayan köpek yavrusu Toroslar EDAŞ çalışanları tarafından kurtarıldı.

Pozantı'nın Bürücek Yaylası mevkiinde kardeşleri ile birlikte yaşadığı kulübeden oyun oynamak için uzaklaşan köpek yavrusu caddede bulunan mazgalın altında mahsur kalarak donma tehlikesi yaşadı. Donmaktan son anda kurtarılan köpek yavrusunun görüntüleri içleri ısıttı.

Donmaktan Son Anda Kurtarıldı

Toroslar EDAŞ Adana Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Pozantı Saha Operasyonları Birimi'nde görev yapan çalışanlar bölgede vatandaşlar tarafından sokak hayvanlarının sığınması için kurulan kulübeleri hayvanlara yemek vermek için ziyaret ettikleri esnada kulübelerin yakınında bulunan mazgaldan gelen köpek yavrusunun inleme seslerini duydular. Sesleri takip ederek mazgala ulaşan çalışanlar demirlerin altında mahsur kalarak donma tehlikesi yaşayan köpek yavrusunu görerek kurtarma çalışması başlattılar. Bir süre sonra bulunduğu yerden kurtardıkları köpek yavrusunun soğuk hava ve bulunduğu ıslak zemin nedeniyle hareketlerinin yavaşladığını fark eden çalışanlar köpek yavrusunu ısınması için araçlarına götürdüler.

2 Saatlik Bekleyiş

Çalışanlar 2 saat boyunca köpek yavrusuyla birlikte araçta yolculuk ederek araç klimasının verdiği sıcak havanın etkisiyle yaşam fonksiyonlarının normale döndüğünü gördükleri köpek yavrusunun su ve yemek ihtiyacını karşıladıktan sonra barınağa götürerek annesine kavuşturdu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı